WIELKIE ŚWIĘTO PIWA I PRODUKTÓW REGIONALNYCH

AMBER FEST, czyli Pomorskie święto piwa na Stadionie Energa Gdańsk jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez.

Dostrzegane jest również na arenie ogólnopolskiej. Amber Fest to wspaniała okazja do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.

MUZYKA NA ŻYWO

SUNNY MONEY

Rock&Rollowy band SUNNY MONEY „gra swoje-sieje pozytywny zamęt”. Nie ma tu niepotrzebnej słowno-muzycznej spiny, są natomiast 2 gitary dobrze postawione na solidnej sekcji rytmicznej. Stylistycznie to kolorowy Funk&Roll: czyli fuzja Funk’a / Rock&Rolla i Bluesa ukręcona na własne kompozycje z polskimi i angielskimi tekstami – najlepiej wypada na żywo.

Mad in Poland

 

Kilka lat temu pewien Brytyjczyk z Liverpoolu, wielki fan grupy The Beatles, zakochał się w polskiej dziewczynie… Drugą jego miłością jest muzyka. Twierdzi, że nie ma zamiaru wracać na wyspy, a zespół, który założył wraz z polskimi muzykami, to swego rodzaju portal z Pomorza do miejsca, w którym się urodził. Mad in Poland łączy brzmienia północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię, której grupa ma szansę być wspólnym rozdziałem. Zespół stanowi czterech muzyków, a wypadkowa tych czterech – często bardzo rozbieżnych – wizji ukierunkowała ich styl. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.

MAD in Poland jest jak most łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Zespół MAD in Poland ma szansę być ich wspólnym rozdziałem. Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski ponad 10 lat temu. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech – często bardzo rozbieżnych – wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.

Mad in Poland na YouTube

Craig Coppocka w Dziań Dobry TVN

 

DAWID ALBAAJ z zespołem

 

Dawid Albaaj aka David D’light – pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany singiel”Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. Artysta pojawił się na scenie u boku takich gwiazd jak: Kamil Bednarek, Vavamuffin, Patricia „TREESHA” Mwaura, Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu”Przebojowe Duety” – Lato Radia Zet i TVP2.

To jednak nie wszystkie medialne osiągnięcia artysty. Mogliśmy zapoznać się z twórczością Dawida w wielu programach rozrywkowych, takich stacji jak: TVP1, Polsat, Polsat Cafe, Polsat.

Dawid Albaaj pojawił się na scenach takich festiwali jak: Ostróda Reggae Festiwal, Regałowisko, Reggaeland, Kortowiada, Reggae na Piaskach, Na Fali, oraz wielu innych. Artysta jest również autorem hymnu, najstarszego, plenerowego festiwalu muzyki reggae w Polsce (Regałowisko)

Ostatnim wydanym utworem artysty jest „Mary Jane”. Utwór ten, powstał we współpracy z światowej klasy producentem muzycznym, Markiem Bogdańskim (Dreadsquad) Podczas tegorocznej edycji AMBER FEST Dawid Albaaj wystąpi z zespołem złożonym z muzyków znanych z polskiej sceny reggae.

Promo Singiel

Hymn festiwalu REGAŁOWISKO

Występ z Mesajah dla TVP2 i Radia Zet

International Work/Sładanka Sweet Love Riddim

ETNA KONTRABANDE

 

Etna Kontrabande – ich fuzja reggae ska z elementami rocka i wysublimowaną elektroniką od lat znana jest fanom muzyki niezależnej. W grudniu 2018 wydali singiel pt „Kingston” . Cały poprzedni rok można ich było zobaczyć na wielu festiwalach i koncertach plenerowych w Polsce . Mają za sobą występy na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach (m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu) i w Niemczech (Music frei machen). Zespół zapowiada wydanie piątego albumu „Miejskie historie”. Premiera płyty zbiega się z XX leciem istnienia grupy, a co za tym idzie, organizacją trasy promocyjno – urodzinowej. Będą to koncerty nie tylko na polskich festiwalach. Zespół, jako jedyna w historii grupa z Polski, został zaproszony na festiwal „One Love” w Wielkiej Brytanii, ponadto zagra koncerty m.in. w Londynie, Koln i Berlinie.

Etna Kontrabande na Facebook

Etna Kontrabande na Reggaeville

Etna Kontrabande na YouTube

ORGANIZATORZY

energa stadion_logo

Stadion Energa Gdańsk to multifunkcjonalny, nowoczesny obiekt sportowy klasy ELITE, pełniący rolę centrum eventów, biznesu, rekreacji i efektywności. Zaprojektowany tak, by móc organizować wielkie imprezy nawet do 45 tys. widzów: mecze piłkarskie, koncerty, inne wydarzenia sportowe i kulturalne. Strefa Lechia Gdańsk Prestige Club obejmuje 1383 Miejsca Biznesowe, 37 lóż VIP oraz restaurację ATOM Club. Na stadionie odbyły się koncerty gwiazd międzynarodowych – Jennifer Lopez, Bon Jovi , Justina Timberlake’a, oraz Avicii. Oprócz tego stadion zapewnia całą gamę dodatkowych atrakcji dostępnych na co dzień, które skupione są przede wszystkim w FUN ARENIE największym centrum rozrywki na Pomorzu.

logo-browar-amber

Jesteśmy niezależnym rodzinnym browarem z Pomorza. Należymy do najnowocześniejszych wśród małych i średnich browarów w Polsce. Położeni pośród morenowych wzgórz otaczających Gdańsk z dumą – od 1994 roku – – kontynuujemy znamienite browarnicze tradycje regionu. Każdego dnia czerpiemy radość z tego, co robimy. Przywracamy piwu szlachetność, niepowtarzalny smak i szacunek na jaki zasługuje. W Browarze Amber korzystamy z tradycji browarnictwa na Pomorzu, własnych ujęć wody i najlepszych, starannie wyselekcjonowanych składników. Nasze piwa wprowadzają Cię w bogaty świat smaków i klasycznych stylów piwa obecnych w Polsce od wieków: lager, koźlak, piwo pszeniczne, porter bałtycki.

PARTNERZY

PATRONI MIEDIALNI

PATRONI HONOROWI

KORZENIE

 • 2015

  We wrześniu 2015 przy Stadionie Energa Gdańsk odbył się AMBER FEST, Wielka Biesiada Piwna. Festiwal odwiedziło ponad 20 000 osób! Swoje produkty zaprezentowali lokalni producenci żywności – mięs, serów, przetworów i miodów. Dla najmłodszych odbył się piknik rodzinny pełen gier i zabaw, a dla starszych pomorski browar AMBER zagwarantował dostęp do regionalnego piwa różnych gatunków takich jak lager, pszeniczne czy koźlak. Czas na festiwalu umilały również koncerty, gwiazdą wieczoru był doskonale wszystkim znany zespół PIERSI. Wydarzenie zorganizował Stadion Energa Gdańsk oraz browar AMBER, a jego celem była promocja regionalnych produktów oraz zdrowej żywności.

 • 2013

  Jarmark Regionalnych Produktów to spotkanie połączone z prezentacją dorobku producentów, wytwórców, artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich naszego regionu. Prezentują oni ludową i tradycyjną twórczość opartą na tradycjach charakterystycznych dla tych terenów, ich historii i kultury. Wielu z nich jest także producentami wspaniałych, tradycyjnych potraw, które powstają w oparciu o mało popularne, lecz bardzo tradycyjne przepisy. Chwalimy się, że potrawy te pochodzą z naszego regionu.
  Nieodłączne elementy „Koźlaków Bielkowskich” jest wyjątkowa muzyka i bogaty program artystyczny. Biesiadowanie na świeżym powietrzu uprzyjemniają, między innymi, występy zespołów: Adrian Gustaw Wracławek, Gra Gitara, Ramolsi, Czarno-Czarni, Żuki, Maciej Miecznikowski, Rzepczyno.

 • 2003

  W 2003 roku, w Browarze Amber po raz pierwszy uwarzono piwo Koźlak. Od tej pory biesiada „Koźlaki Bielkowskie” co roku inauguruje sezon na to ciemne piwo stając się świętem regionalnych tradycji.
  Największym atutem biesiady są – spożywane przy wspólnym stole – produkty regionalne najwyższej jakości o niepowtarzalnych smakach. Browar AMBER od pierwszej edycji Koźlaków współpracuje przy ich organizacji z regionalnymi mediami i firmami.

PROGRAM

Szczegóły wkrótce.

 • 11:00 – 18:00

  Strefa Rodzinna – prowadzący Michał Turek
  – strefa gier i zabaw REBEL
  – darmowe dmuchańce
  – animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie buziek
  – atrakcje dostępne w FUN ARENIE – największym centrum rozrywki na Pomorzu

 • 11:00

  Rozpoczęcie imprezy

 • 12:00 – 13:00

  Prezentacja stoisk produktów regionalnych

 • 13:00 – 14:00

  Pokazy live cooking z udziałem szefów kuchni

 • 14:00 – 15:00

  Pokaz warzenia piwa

 • 15:00 – 16:00

  IMPROWIZACJA w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego

 • 16:00 – 01:00

  Festiwal Piwny – prowadzący Wojciech Tremiszewski

 • 16:00 – 16:30

  Odszpuntowanie beczki

 • 16:30 – 17:45

  Koncert zespołu SUNNY MONEY

 • 18:00 – 19:15

  Koncert zespołu Mad in Poland

 • 19:30 – 20:45

  DAWID ALBAAJ z zespołem

 • 21:00 – 22:15

  ETNA KONTRABANDE

 • 22:30 – 00:00

  DJ PARTY

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje wstęp na imprezę?

Zarówno wstęp na AMBER FEST, jak i uczestnictwo w koncertach odbywających się w ramach wydarzenia jest bezpłatne.

Czym będę płacił na festiwalu?

Podczas AMBER FEST będzie funkcjonował bankomat Euronet zlokalizowany w pobliżu AmberExpo, jednak bardzo prosimy o przygotowanie gotówki. Płatność za piwo odbywała się będzie specjalnymi żetonami. Zakup żetonów jak i płatność za wszystkie pozostałe usługi i produkty możliwa będzie tylko gotówką. Płatność kartą nie będzie możliwa!

Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu produktów spożywczych.

Czy na teren festiwalu można wnosić aparaty i kamery? Czy funkcjonuje lista przedmiotów zabronionych?

Na teren festiwalu można wnosić aparaty oraz kamery. Uczestnicy imprezy muszą się jednak stosować do regulaminów – stadionu Stadion Energa Gdańsk i imprezy AMBER FEST. Organizator może nakazać opuszczenie imprezy osobom, które będą w posiadaniu przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Tak, AMBER FEST to impreza otwarta, na którą zapraszamy całe rodziny. Dodatkowo przygotowaliśmy szereg atrakcji przeznaczonych dla młodszych uczestników eventu. Osoby do 15 roku życia muszą przebywać na terenie festiwalu pod opieką osoby dorosłej.

Jakim środkiem komunikacji należy udać się na AMBER FEST?

Dla uczestników imprezy przygotowaliśmy parking P4 – jednak z racji tego, że ilość miejsc postojowych jest ograniczona polecamy skorzystanie z alternatywnych środków transportu np. funkcjonującej w dniu imprezy komunikacji miejskiej. Godziny funkcjonowania linii zarówno tramwajowych jak i autobusowych zostaną w tym dniu wydłużone.

DLA WYSTAWCÓW

Jeśli jesteś zainteresowany wystawieniem stoiska sprzedażowego podczas AMBER FEST wypełnij formularz dostępny TUTAJ. Regulamin Wystawców AMBER FEST 2019 dostępny jest TUTAJ.

DOJAZD

SAMOCHÓD

Zapraszamy na parking P4 od ul. Żaglowej.

TAXI

Na terenie imprezy ustawione będą taksówki AS oraz CARO TAXI

Cennik przejazdów dostępny jest tutaj i tutaj

TRAMWAJ

Dodatkowy rozkład jazdy Stadion Energa Gdańsk – Gdańsk

© Browar Amber. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Design by Avocado