Złote Lwy

Złote Lwy warzymy tradycyjną metodą z wykorzystaniem słodu jęczmiennego, wody z własnych ujęć głębinowych i wyselekcjonowanych chmieli (w tym IUNGA). Piwo o jasnobursztynowej barwie oraz bogatym bukiecie aromatów. W smaku na pierwszy plan wysuwają się nuty goryczkowo-słodowe. Ten klasyczny styl od lat cieszy się niezmienną popularnością. Naszym założeniem było stworzenie perfekcyjnego, gdańskiego lagera.

Najpopularniejszy rodzaj piwa dolnej fermentacji na świecie w tradycyjnej, gdańskiej odsłonie. Historia lagera sięga średniowiecza. To piwo dolnej fermentacji leżakowane w niskich temperaturach. W języku niemieckim słowo „Lagerung” oznacza leżakowanie. W średniowieczu piwo „lagerowano” w chłodnych miejscach, np. w jaskiniach. W XIX wieku, czyli przed pojawieniem się odpowiednich lodówek, niemieccy piwowarzy wykopywali piwnice specjalnie do leżakowania piwa. Napełniali je lodem z pobliskich jezior i rzek, co pozwalało na chłodzenie piwa latem (również z tego względu, że przez długi czas warzenie piwa latem było zabronione w większości kraju). Rozpowszechnienie lagera jest mocno powiązane z rozwojem chłodnictwa. Dzięki temu można było go warzyć przez cały rok w większej ilości miejsc.

Złote Lwy warzymy od 2007 roku. Piwo powstaje metodą tradycyjnego warzenia. W procesie warzenia wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości słód jęczmienny, selekcjonowane chmiele (w tym IUNGA) i wodę z własnych ujęć głębinowych.

Doskonale sprawdzi się jako dodatek do smażonego mięsa i serów. Pasuje do orzechów i bakalii.

Serwować w szklance w temperaturze 8-10°C.

Składniki

woda z własnych ujęć głębinowych; słody jęczmienne jasne i ciemne; chmiel aromatyczny i goryczkowy; drożdże dolnej fermentacji z własnej stacji propagacji

Metoda warzenia

tradycyjna; dolna fermentacja; długie leżakowanie

Pasteryzacja tak
Styl jasny lager
Kolor jasnobursztynowy
Termin przydatności do spożycia 270 dni
Ekstrakt 12,2%
Zawartość alkoholu 5,6%

Opakowanie:                                      Należy podawać w: