IPA

Jego intensywny smak i wyrazista goryczka stały się punktem zapalnym piwnej rewolucji w Polsce. Dziś jest to pozycja obowiązkowa każdego piwosza. Uwarzyliśmy go więc i my – na naszym Pomorzu.

IPA jest naszym najmłodszym piwem. Wypuszczamy je w wygodnej, rewolucyjnej puszce, która idealnie chroni przed światłem, aby każdy mógł cieszyć się nim w jego najświeższej postaci. Dzięki temu, po przelaniu do szklanki, smak piwa pozostaje praktycznie taki sam, jak zaraz po jego uwarzeniu. 

Chmiele Cascade, Chinook i Strata to połączenie cytrusowego i tropikalnego aromatu ze zdecydowanym żywicznym finiszem. Natomiast słody Pale Ale i znany i lubiany jasny pilzneński – nasz klasyk – nadają piwu solidnego ciała. To orzeźwiające, a jednocześnie pełne smaku połączenie idealne na teraz. Bo jak nie teraz, to kiedy? 

Obecne w aromacie cytrusy sprawiają, że to piwo pasuje do pikantnych i smażonych dań. IPA to również doskonała propozycja do domowej roboty hamburgerów.

India Pale Ale warzymy od 2021 roku.

Serwować w prostej szklance typu nonic pint w temperaturze 10-12°C.

Składniki woda z własnych ujęć głębinowych; słody: Pale Ale oraz jasny typu pilzneńskiego; chmiele: Cascade, Chinook, Strata; drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji
Metoda warzenia

chmielenie na zimno; górna fermentacja

Pasteryzacja

tak; niefiltrowane

Styl India Pale Ale
Kolor bursztynowy, mętny
Termin przydatności do spożycia 180 dni
Ekstrakt 14,5%
Zawartość alkoholu 5,7%

Opakowanie:                                     Należy podawać w: