Johannes

Piwo Johannes

Johannes to jasny lager o pełnym, esencjonalnym smaku, który zawdzięcza długiemu leżakowaniu i wysokiemu poziomowi ekstraktu.

Powstanie marki Johannes było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Gdańska. Część przychodu ze sprzedaży piwa jest przeznaczana na zakup eksponatów do muzeum. Tym samym każdy z konsumentów staje się współfundatorem zakupionych eksponatów.

Piwo cechuje się klarownością i pięknym, bursztynowym kolorem. Jest zrównoważone, a jego smak i aromat są bardzo charakterystyczne. W aromacie wyczuwalna solidna słodowa podstawa i klasyczne polskie chmiele.

Lager to styl znany od średniowiecza. To piwo dolnej fermentacji leżakowane w niskich temperaturach. Nazwa naszego lagera to hołd złożony znakomitemu astronomowi i browarnikowi gdańskiemu Johannesowi Heveliusowi.

W uszanowaniu za wkład w gdańskie piwowarstwo w 2011 roku, który był ogłoszony rokiem Heweliusza, uwarzyliśmy piwo dedykowane właśnie jemu. Powstanie marki Johannes było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Gdańska. Część przychodu ze sprzedaży piwa jest przeznaczana na zakup eksponatów do muzeum.

Johannesa warzymy od 2011 roku.

Dzięki sprzedaży tego piwa zbiory Muzeum Gdańska wzbogaciły się o następujące eksponaty:
2013 – „Portret kupca gdańskiego” autorstwa Louisa Sy;
2015 – porcelanowy baranek ze słynnej manufaktury w Miśni zaprojektowany przez urodzonego w Gdańsku artystę Petera Reinicke (1711/1715-1768), który był jednym z najbardziej znanych projektantów wyrobów porcelanowych;
2018 – portret konny Fryderyka II z ok. 1776 roku namalowany przez Daniela Chodowieckiego przedstawia Fryderyka II Hohenzollerna zwanego Wielkim i uważanego za twórcę potęgi Prus.
2019 – Album Feyerabendów z 1836 roku;
2021 – Obraz „Widok na Kaplicę Królewską i kościół Mariacki w Gdańsku”
– olej na płycie;
2022 – Obraz „Stary Gdańsk” Autorstwa Grafa Gerharda. W latach 20. i 30 XX wieku był znanym malarzem daleko poza Berlinem. Jego dzieła do dziś są studiowane na Europejskich uczelniach sztuki.

Idealny do pieczeni i mocno przyprawionych mięs. Sprawdzi się także jako dodatek do dziczyzny.

Serwować w szklance w temperaturze 8-10°C.

Browar Amber wspiera kulturę regionu
Browar Amber wspiera kulturę
Prezentacja obrazu zakupionego dzięki środkom pochodzącym ze sprzedaży piwa Johannes

Udana premiera – Johannes już w sklepach

Składniki

woda z własnych ujęć głębinowych; słód jęczmienny; chmiel aromatyczny i goryczkowy; drożdże dolnej fermentacji z własnej stacji propagacji

Metoda warzenia tradycyjna; dolna fermentacja; długie leżakowanie
Pasteryzacja tak
Styl lager
Kolor bursztynowy
Termin przydatności do spożycia 270 dni
Ekstrakt 14,5%
Zawartość alkoholu 6,5%

Opakowanie:                                     Należy podawać w: