Browar Amber wspiera kulturę regionu

7 czerwca 2018 roku miało miejsce odsłonięcie nowego eksponatu w Muzeum Gdańska. Eksponatu, który w całości sfinansowaliśmy. Zakupione dzieło to oryginalny obraz urodzonego w Gdańsku polsko-niemieckiego malarza Daniela Chodowieckiego. 

Nieustannie wspieramy kulturę regionu oraz prowadzimy aktywne działania, które go promują. Jedną z takich inicjatyw było powstanie marki Johannes. Część przychodów ze sprzedaży piwa jest przeznaczana na zakup eksponatów do Muzeum Gdańska. Dzięki temu zbiory muzeum regularnie powiększają się o nowe dzieła.

7 czerwca 2018 roku w Muzeum Gdańska odsłonięto nowy eksponat, który w całości sfinansowaliśmy. To oryginalny obraz urodzonego w Gdańsku polsko-niemieckiego malarza Daniela Chodowieckiego. Portret konny Fryderyka II z ok. 1776 roku przedstawia Fryderyka II Hohenzollerna (zwanego Wielkim) i uważanego za twórcę potęgi Prus.

Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się na w naszym biurze prasowym. Zapraszamy także po bardziej szczegółowe informacje dotyczące samego obrazu oraz wystawy, którą otwiera na stronę Muzeum Gdańska.

Nagrody

Biuro prasowe