Co dziś Po Godzinach?

Doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na AIPA z naszego browaru. Trzecie piwo z serii Po Godzinach to właśnie przedstawiciel tego gatunku.

American Indian Pale Ale to jedna z najbardziej wyczekiwanych propozycji wielbicieli naszych piw. Wprowadzając cykl „Po Godzinach” rozpoczęliśmy produkcję niszowych stylów piwa, w krótkich jednorazowych seriach.

Nasi doświadczeni piwowarzy długo opracowywali własną recepturę, wybierając najlepsze składniki i komponując je w odpowiednich proporcjach. W efekcie piwo, które dziś trafia na rynek nie tylko cieszy oko miedziano-bursztynową barwą oraz delikatną pianą, ale również uwodzi zmysły zapachem, w którym dominują nuty cytrusowe i żywiczne oraz wyjątkowym smakiem, z bogatą i zdecydowaną chmielową goryczką, akcentami cytrusów oraz nutami słodu Pale Ale w tle.

Do chmielenia użyliśmy amerykańskich chmielu Citra i Chinook oraz nowozelandzką odmianę Pacific Jade. Citra została także wykorzystana do chmielenia na zimno. Wartość 65-75 IBU (jednostek goryczy) a wg badań mieści się w tej górnej granicy. Z 15,1% ekstraktu otrzymaliśmy 5,8% alkoholu.

W kuchni AIPA znakomicie współgra z grillowanym mięsem, doskonale pasuje do dań kuchni orientalnej, meksykańskiej czy też typowych amerykańskich specjałów kuchni Cajun.

Seria „Po godzinach” to autorskie interpretacje wybranych stylów piwnych. Każdy prezentowany styl warzymy w ilości 200 hektolitrów. Jako pierwszy z serii na rynek trafił koźlak pszeniczny. W kwietniu piwosze rozkoszowali się “starym piwem” znanym powszechnie jako Altbier. Od dziś wielbiciele piwa mogą orzeźwić się wyjątkową AIPA. To idealna propozycja na lato.

Nagrody

Biuro prasowe