Największa Biesiada na Pomorzu już w sobotę!

Wielka Biesiada w Bielkówku po raz VIII

We wrześniowym kalendarzu imprez na Pomorzu nie może zabraknąć corocznej biesiady organizowanej przez Browar Amber w Bielkówku. Tradycja „Koźlaków Bielkowskich” trwa już osiem lat i cieszy się nieprzemijającym zainteresowaniem. Wyśmienite regionalne produkty, wyjątkowa muzyka, najlepsze naturalne polskie piwo  i bogaty program artystyczny to nieodłączne elementy tej wyjątkowej imprezy.

Wszystko zaczęło się w 2004 roku wraz z powstaniem piwa Koźlak. To właśnie z tej okazji co roku, w drugą sobotę września organizowana jest wielka biesiada „Koźlaki Bielkowskie”. Z czasem stała się ona świętem regionalnych tradycji. Województwo pomorskie oferuje produkty o niepowtarzalnym smaku i to właśnie w ich towarzystwie serwowane jest piwo z Browaru Amber. Jarmark Produktów Regionalnych to przede wszystkim prezentacja charakterystycznych potraw kaszubskich, żuławskich i kociewskich. Oryginalna pomorska kuchnia proponuje tylko naturalne specjały: wędliny, sery, pieczywa na zakwasie, miody pitne i nalewki oraz wiele innych.Piwo Żywe, Koźlak i Złote Lwy czują się świetnie w tak doborowym towarzystwie. Na imprezie nie może zabraknąć regionalnych artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich pomorskiego regionu. Również atrakcje dla najmłodszych są nieodłącznym elementem rodzinnego biesiadowania. Dotychczas widowisko dla dzieci zapewniali artyści z: teatru Ofer, Teatru Klapa czy agencji Groteska.

Biesiadowanie na świeżym powietrzu co roku umila muzyka na żywo. W Bielkówku do tej pory gościli m. in.: Tyrolska Kapela Stefana, Zespół „Kaszebe” z Wiela, kapela śląsko – bawarska BAYEROCK, OVER TIME, zespół ŻUKI czy Atrakcyjny Kazimierz. Godna uwagi oprawa muzyczna imprezy zapewnia dobra zabawę do nocy.

O wadze imprezy świadczą jej patroni honorowi i medialni. Inicjatywa Browaru Amber w tym roku otrzymała poparcie nie tylko Wójta Gminy Kolbudy czy Starosty Powiatu Gdańskiego, ale również Marszałka Województwa Pomorskiego. Zaangażowały się również najważniejsze stowarzyszenia z regionu jak: Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby czy Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie oraz Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie. Także media uważają ową biesiadę za godną polecenia.

Koźlaki Bielkowskie to impreza pod patronatem SLOW FOOD’u – między narodowej organizacji stawiającej sobie za główny cel ochronę prawa do smaku i promocje żywności wytwarzanej regionalnie, wedle tradycyjnych receptur i ze składników najwyższej jakości.

 

 

Koźlaki Bielkowskie” sięgają do korzeni i przypominają o ciekawej i bogatej kulturze oraz historii, która jest atutem miejscowych terenów. Ranga wydarzenia rośnie z roku na rok, a do Bielkówka przybywa coraz więcej zwolenników piwa i regionalnych przysmaków. Już 10 września prawdziwi piwosze ponownie spotkają się w Bielkówku!

 

 

Tradycja Koźlaków Bielkowskich.

Koźlaki Bielkowskie to coroczna biesiada, która odbywa się w drugą sobotę września  w Bielkówku, obok browaru AMBER.

Tegoroczne Koźlaki Bielkowskie to już VII edycja największej biesiady na Pomorzu.

Zaczynaliśmy w 2003 roku, wówczas  po raz pierwszy w naszym browarze uwarzyliśmy piwo Koźlak. To właśnie imprezą „ Koźlaki Bielkowskie” postanowiliśmy inaugurować dorocznie sezon na to ciemne piwo.

Impreza z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie publiczności nie tylko z uwagi na dobrą zabawę.

Koźlaki Bielkowskie to święto regionalnych tradycji.

Największym atutem są – spożywane przy wspólnym stole – produkty regionalne o niepowtarzalnych smakach. Browar AMBER od pierwszej edycji Koźlaków współpracuje przy ich organizacji z regionalnymi mediami i firmami.

Jarmark Regionalnych Produktów to spotkanie połączone z prezentacją dorobku producentów, wytwórców, artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich naszego regionu. Prezentują oni ludową i tradycyjną twórczość opartą na tradycjach tego regionu, charakterystyczną dla tych terenów, ich historii i kultury. Wielu z nich jest także producentami wspaniałych, tradycyjnych potraw, które powstają w oparciu o mało popularne, lecz bardzo tradycyjne przepisy. Chwalimy się, że potrawy te pochodzą z naszego regionu,

Publiczność jak co roku i tym razem będzie miała okazję zajadać się potrawami z Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza. Popijać znakomitym piwem „KOŹLAK”, „Żywe”, „Złote Lwy” i Grand Imperial PORETER bezpośrednio z browaru, w wersji niepasteryzowanej i! Dania przyrządzane na oczach publiczności, wedle tradycyjnych receptur ze świeżych naturalnych składników, spożywane na świeżym powietrzu, zakrapiane pomorskim, złotym napojem miejmy nadzieję i tym razem smakować będą wyśmienicie.

Niech to miejsce, położone przy browarze Amber, w pięknym otoczeniu wzgórz okalających najbardziej kaszubską i gdańską rzekę Radunię stanie się dla Was, mieszkańców Pomorza: Kaszubów, Kociewiaków, Polaków z różnych stron obecnej i dawnej Polski, mieszkańców Trójmiasta, Żuław, Gości z innych regionów Polski, źródłem radości, dobrego smaku i udanej zabawy przy dostatnio zastawionym, pomorskim stole!

 

 

Tegoroczna edycja Koźlaków to kontynuacja dotychczasowej tradycji.

 

Program:

 

10.00   Jarmark Produktów Regionalnych

14.15   widowisko dla dzieci w wykonaniu gdańskich artystów z Agencji Groteska

16.30   Biesiada Bielkowska, która zainauguruje uroczyste odszpuntowanie beczki

16.45   koncert zespołu KAPELA TYROLSKA

19.00   koncert zespołu CZARNO-CZARNI

21.00   potańcówka bielkowska z udziałem zespołu muzycznego PÓŁTORA GOŚCIA.

 

Prowadzenie imprezy: Jarek Janiszewski.

Nagrody

Biuro prasowe