Premiera GardenSide – Triple Fruit Ale z serii Po Godzinach

W serii Po Godzinach zabieramy Was tym razem w podróż po polskim ogrodzie, którego skarby znamy i cenimy od lat. Dodatkowych inspiracji dostarcza nam wielowiekowa kultura piwna Belgii, gdzie odważne podejście do sztuki piwowarskiej jest mocno zakorzenioną tradycją. Nasz GardenSide – Triple Fruit Ale to kontynuacja serii, w której debiutował Woodside Imperial Porter. Są to piwa oryginalne, złożone, wyjątkowe w sposobie powstawania i dające wyjątkowe doznania sensoryczne. Czego możecie spodziewać się tym razem?

Najnowsza propozycja z serii Po Godzinach to wymagające i esencjalne piwo górnej fermentacji (Ale) o ekstrakcie 21 blg. Ale nie tylko to czyni je prawdziwym polskim Triple! Robotę robią również trzy niestandardowe dodatkami, które zalewają nos tuż po uwolnieniu kapsla z bączka GardenSide. Słodka morwa, cierpki głóg i kwasowa kontra z żurawiny to trio, które odpowiada za wyraźne nuty estrowe i przywodzi na myśl skojarzenia ze stylem Lambic czy nawet treściwymi winami deserowymi. Ten wyjątkowy charakter zapachowy jest dodatkowo uzupełniony przez dobrze znane amerykańskie chmiele: Cascade oraz Sabro. Całość wieńczy solidna słodowa podbudowa, gdzie dominują słody: Ale i Monachijski.

Po przelaniu piwa do szklanki uwidacznia się jego szlachetna rubinowa barwa i pojawia się obfita kremowa, drobnopęcherzykowa piana. GardenSide już od pierwszego łyku zaskakuje. W smaku dominują słodko-kwaśne nuty, pełnia, treściwość i bardzo delikatna kontrująca wszystko szlachetna goryczka. 

GardenSide to idealne piwo na chłodne wieczory, oddające prawdziwy polski jesienno-zimowy klimat. Znajdziecie je w sieci sklepów Żabka.

Nagrody

Biuro prasowe