Tytuł najlepszego browaru średniej wielkości dla Browaru Amber

Ulubione piwa i najlepsze w Polsce browary wybrali użytkownicy portalu Browar.biz. Miło nam poinformować, że Browar Amber po raz kolejny zajął najwyższą pozycję wśród średniej wielkości browarów.

Piwo Żywe zajęło 3 miejsce wśród piw jasnych, mocnych dolnej fermentacji (w tej kategorii zgłoszono 246 piw), natomiast Koźlak 2 pozycję na liście piw ciemnych dolnej fermentacji, na 101 piw zgłoszonych w tej kategorii.

Dodatkowe wyróżnienia przyznano naszym markom: Koźlak, Grand Imperial Porter i Pszeniczniak. Wszystkie znalazły się w pierwszej 5-tce najlepszych piw w kategorii browarów średnich.

Browar.biz to portal zrzeszający wielbicieli piwa. Plebiscyt, w którym użytkownicy wybrali swoje ulubione marki piw i browary, zorganizowano już po raz 12-sty.

„Celem przedsięwzięcia jest ocenienie starań piwowarów warzących wyśmienite, nietuzinkowe piwa i złożenie hołdu browarom i ich pracownikom za trud poświęcony w dostarczanie piwoszom wielkiej radości dla ducha i kubków smakowych” – czytamy na stronie organizatorów konkursu.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 2031 piw ze 115 browarów. Piwa podzielone były według gatunków na 15-ście kategorii. Dodatkowo przyznano tytuły: Piwo Roku, Debiut Roku oraz Browar Roku.

Plebiscyt z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do konkursu zgłoszono o ponad 50% więcej piw niż przed rokiem. Jest to efekt mody na niszowe, regionalne produkty.

Dziękujemy wszystkim za głosy oddane w plebiscycie oraz za zaufanie jakim nas obdarzyliście.

Kliknij i zobacz wyniki

 

Nagrody

Biuro prasowe