Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Amerykański chmiel i to co najlepsze w Browarze Amber

Pod koniec XIX wieku, kiedy piwowarstwem zawładnęła dolna fermentacja, świat piwa został podzielony z na dwa królestwa: LAGER i ALE. Kolejna nowość z serii: Po Godzinach z Browaru Amber już w sklepach. India Pale Lager łamie zasady!

Po sukcesie ostatniego piwa z serii Po Godzinach – AIPA – piwowarzy z Browaru Amber nie mogli się oprzeć i połączyli klasycznego lagera z amerykańskimi i polskimi chmielami. Dziś na rynek trafiła kolejna nowość z serii Po Godzinach: India Pale Lager – piwo z podwójnym obywatelstwem, które łączy charakterystyczny dla lagerów proces dolnej fermentacji z chmielami typowymi dla stylu AIPA.

Browarnicy użyli drożdży dolnej fermentacji z własnej stacji propagacji Browaru Amber. Tradycyjne polskie chmiele (Marynka i Sybilla) połączono z odmianami amerykańskimi (Chinook, Citra, Cascade). W ten sposób powstało piwo o solidnej słodowej podstawie, bogatym aromacie i wyraźnej, przyjemnej goryczce.

Seria Po Godzinach to warzone przez piwowarów Browaru Amber, autorskie interpretacje stylów piwnych. Każdy prezentowany styl to 200 hektolitrów unikalnego piwa. IPL to rzadko spotykany styl będący połączeniem amerykańskich odmian chmielu z dobrze znaną polską klasyką.

IPL: ekstrakt: 12,2%, zawartość alkoholu: 4,8%, IBU: 55

Kolor – jasno bursztynowy

Zapach – cytrusowy, nuty żywiczne, lekko słodowy

Smak – wyrażna goryczka, w tle solidne słodowość

  • po godzinach-ipl-wizulaizacja-low
    po godzinach-ipl-wizulaizacja-low
    Zapisz
Wróć