Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Browar Amber zaprosił na piwo

W sobotę  późnym wieczorem ulica Długa w Gdańsku na kilka godzin zmieniła się w ulicę Piwną. Sprawcą tego zamieszania był Browar Amber.

 

5 sierpnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Z tej okazji Browar Amber częstował piwem Amber Naturalny.

Podczas wspólnej zabawy piwem częstowano pełnoletnich mieszkańców Gdańska i turystów. „To jest dla nas bardzo dobry sezon, chcieliśmy w ten sposób podziękować naszym Klientom” – mówią przedstawiciele Browaru Amber.

W akcję bardzo chętnie włączyli się pracownicy browaru, którzy osobiście asystowali hostessom i pilnowali, by piwo trafiło do wszystkich zainteresowanych pełnoletnich Gdańszczan i Turystów.  Szkoda, że piwa nie możemy wypić od razu, ale schowałam do torebki i w domu będzie smakowało równie dobrze” – powiedziała pani Ania, która od lat kibicuje regionalnym browarom.

W pomorskiej kulturze piwo obecne jest od wieków.  Co prawda ustanowienie 5 sierpnia Międzynarodowym Dniem Piwa i Piwowara zawdzięczamy Kanadyjczykom, ale w Polsce na stałe zagościło w kalendarzu W tym terminie święto obchodzone jest od 2008 roku.  W kalendarzu można jednak znaleźć również inne daty. Dla branży browarniczej to żaden problem, ponieważ każda okazja jest dobra, by świętować. „A piwo mamy wyśmienite! Warzone tradycyjną metodą, tylko z naturalnych składników”  – podkreślają pracownicy Browaru Amber.

Wróć