Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Good Beer 2021: Barley Dessert znowu pierwszy!

Barley Dessert znowu na podium! Tym razem ze złotym medalem wracamy z Good Beer 2021. Konkurs odbył się w Rzeszowie podczas Polskiego Kongresu Browarniczego. 

Nie tak dawno informowaliśmy Was o zwycięstwie naszego Barley Dessert z serii Po Godzinach, który w sierpniu triumfował w Krasnymstawie. Zdobył tam złoto w swojej kategorii oraz najważniejszy tytuł na festiwalu – Grand Prix Chmielaków 2021. Tym razem z wielką przyjemnością donosimy o kolejnej wygranej naszego Barley wine, który zdobył 1 miejsce w Kategorii Ciemne Ale podczas konkursu Good Beer 2021. Mimo silnej konkurencji, jurorzy docenili walory naszego piwa.

Jury konkursu Good Beer 2021 składa się z profesjonalnych sędziów piwnych, którzy co roku oceniają piwa w 16 kategoriach. Podczas degustacji zwracają uwagę na takie parametry, jak: smak, wygląd, aromat, goryczka, a także wrażenie ogólne. Często decyzje są okupione długimi dyskusjami, a w niektórych kategoriach medale w ogóle nie zostają przyznane – jeśli sędziowie jednogłośnie stwierdzą, że żadne ze zgłoszonych piw nie zasługuje na tytuł.

Good Beer to niezależny konkurs otwarty na całą branżę piwowarską, zarówno na browary rzemieślnicze i regionalne, jak i przemysłowe. Co roku polscy producenci i dystrybutorzy piwa mierzą się w kilkunastu kategoriach, walcząc o medale Good Beer. Ich produkty ocenia jury, w skład którego wchodzą doświadczeni sędziowie piwni.

Pełna lista zwycięzców tegorocznej edycji Good Beer jest dostępna tutaj.

Wróć