Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Limitowana edycja piwa Kopernik z Browaru Amber

Z okazji ustanowienia w województwie Kujawsko – Pomorskim oraz na Warmii i Mazurach Roku 2013 Rokiem Mikołaja Kopernika, Browar Amber jako spadkobierca wielowiekowej tradycji warzenia piwa w północnej Polsce, wprowadził na krajowy rynek limitowaną edycję piwa Kopernik.

 

Kopernik z Browaru Amber obecny jest na rynku od 1998 roku. Jest to piwo eksportowe, dostępne w Stanach Zjednoczonych oraz kilku krajach Unii Europejskiej. Ustanowienie roku 2013 Rokiem Mikołaja Kopernika to doskonała okazja, by produkt dostępny był również na rodzimym rynku, tym bardziej, że piwo cieszy się dużym powodzeniem wśród wielbicieli złocistego trunku.

Kopernik to piwo jasne o przyjemnym chmielowym aromacie. Powstaje z naturalnych składników: wody, chmielu, słodu jęczmiennego, przy użyciu drożdży dolnej fermentacji z własnej stacji propagacji. Warzone jest tradycyjną metodą.

Limitowana edycja Kopernika nie jest jednak wierną kopią wersji eksportowej. Piwowarzy przygotowali dla konsumentów niespodziankę. Wersja okolicznościowa przyprawiana jest dwoma rodzajami chmielu: aromatycznym i goryczkowym, dzięki temu piwo zachwyca wyjątkowym smakiem i zapachem. Od wersji eksportowej Kopernik różni się również niższą zawartością ekstraktu i alkoholu.

Kopernik w edycji limitowanej jest już uwarzony i pojawi się na sklepowych półkach w drugiej połowie kwietnia.

 • Browar Amber Piwo Kopernik
  Browar Amber Piwo Kopernik
  Zapisz
 • kopernikwizual
  kopernikwizual
  Zapisz
 • limitowna-edycja-piwa-kopernik
  limitowna-edycja-piwa-kopernik
  Zapisz
Wróć