Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Nowość Po Godzinach

Doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na AIPA z Browaru Amber. Trzecie piwo z serii Po Godzinach to właśnie przedstawiciel tego gatunku.

American Indian Pale Ale to jedna z najbardziej wyczekiwanych propozycji wielbicieli piw Browaru Amber. Wprowadzając cykl „Po Godzinach” browar z Bielkówka rozpoczął produkcję niszowych stylów piwa, w krótkich jednorazowych seriach.

Doświadczeni piwowarzy Browaru Amber długo opracowywali własną recepturę, wybierając najlepsze składniki i komponując je w odpowiednich proporcjach. W efekcie piwo, które dziś trafia na rynek nie tylko cieszy oko miedziano-bursztynową barwą oraz delikatną pianą, ale również uwodzi zmysły zapachem, w którym dominują nuty cytrusowe i żywiczne oraz wyjątkowym smakiem, z bogatą i zdecydowaną chmielową goryczką, akcentami cytrusów oraz nutami słodu Pale Ale w tle.

Do chmielenia użyto amerykańskich chmielu Citra i Chinook oraz nowozelandzką odmianę Pacific Jade. Citra została także wykorzystana do chmielenia na zimno. Wartość 65-75 IBU (jednostek goryczy) a wg badań mieści się w tej górnej granicy. Z 15,1% ekstraktu otrzymano 5,8% alkoholu.

W kuchni AIPA znakomicie współgra z grillowanym mięsem, doskonale pasuje do dań kuchni orientalnej, meksykańskiej czy też typowych amerykańskich specjałów kuchni Cajun.

Seria „Po godzinach” to autorskie interpretacje wybranych stylów piwnych. Każdy prezentowany styl warzony jest w ilości 200 hektolitrów. Jako pierwszy z serii na rynek trafił koźlak pszeniczny. W kwietniu piwosze rozkoszowali się “starym piwem” znanym powszechnie jako Altbier. Od dziś wielbiciele piwa mogą orzeźwić się wyjątkową AIPA z Browaru Amber. To idealna propozycja na lato.

 • AIPA Po Godzianch
  AIPA Po Godzianch
  Zapisz
 • Co dziś Po Godzinach
  Co dziś Po Godzinach
  Zapisz
 • ulotkaA4-pogdzinach-AIPA-druk[11]
  ulotkaA4-pogdzinach-AIPA-druk[11]
  Zapisz
Wróć