Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Powrót Cherry Milk Stout

Dwa lata temu pisaliśmy, że to pierwsze takie piwo w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Teraz nie będzie już pierwsze… bo ponownie uwarzyliśmy dla Was Cherry Milk Stout!

Ta propozycja piwa z serii Po Godzinach łączy irlandzką piwną klasykę z polską tradycją.

Sam stout to ciemne piwo górnej fermentacji. Warzymy je między innymi z prażonego jęczmienia. Dzięki temu w smaku wyczuwalne są delikatne nuty karmelu i kawy. W zapachu ponownie dominują nuty kawy oraz palonego zboża.

Natomiast Cherry Milk Stout to bardziej treściwe i wyraziste piwo o wiśniowym akcencie. Co ciekawe, dodajemy do niego dwie nietypowe rzeczy: na etapie warzenia cukier mleczny (laktozę), a na etapie leżakowania tłoczony sok z wiśni (NFC). Połączenie tych składników daje wyjątkową kompozycję, która idealnie uzupełnia długie jesienne wieczory.

Jak na Serię Po Godzinach przystało uwarzyliśmy 200 hektolitrów tego niefiltrowanego piwa o zawartości ekstraktu na poziomie 14,5% oraz 4,7% alkoholu. Każdy z prezentowanych stylów to autorska interpretacja piwowarów z Browaru Amber.

 

Piwo Cherry Milk Stout z serii Po Godzinach to piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane. Warzone z zastosowaniem drożdży Fermentum MobileFM 52. Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słody jęczmienne jasny i ciemny; sok z wiśni; laktoza; jęczmień prażony; chmiel.

Ekstrakt 14,5%
Alk. 4,7%

  • Amber Cherry Milk Stout
    Amber Cherry Milk Stout
    Zapisz
Wróć