Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Wybrano najlepszego Portera

Zakończyła się VI edycja Pomorskiego Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke. Współorganizatorem konkursu od lat jest Browar Amber. Jest to jedyny w Polsce konkurs piw domowych, który posiada swojego patrona.

 

Piwa zgłoszone do konkursu oceniało czteroosobowe jury. Wśród sędziów znalazły się znane i cenione przez piwowarów nazwiska, takie jak: Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk, oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Andrzej Sadownik. Przewodniczącą składu była Agnieszka Wołczaska-Prasolik, współorganizator konkursu.

Do konkursu zgłoszono10 Porterów. Wybór zwycięzcy nie był łatwy. „Poziom wszystkich piw konkursu był bardzo wysoki. Jednakże zwycięzca jak zwykle jest tylko jeden – w tym przypadku wygrała Agnieszka Łopata – wielokrotna zwyciężczyni konkursów piwowarskich. Gratulacje dla Agnieszki – tym bardziej mi miło, że to kobieta” – mówi przewodnicząca jury oraz współorganizator konkursu Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

W konkursie jury postanowiło nie przyznawać nagród za zajęcie II i III miejsca, ale wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, drobne upominki od Browaru Amber oraz metryczki piw wzbogacone o profesjonalną analizę laboratoryjną.

Finał konkursu odbył się w salonie Domu Uphagena w Gdańsku. Piwa można było zgłaszać w kategorii – Porter Bałtycki do 20  blg – dolnej fermentacji. Przygotowaniem imprezy w nowej formule zajęła Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławomir Pahlke związany był w ostatnich latach życia.

„To dla nas zaszczyt, móc w tak Zacnym Gronie Wielbicieli Piwa, przypomnieć naszego Przyjaciela i Współpracownika Sławka Pahlke, entuzjastę produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju Piwowarstwa Regionalnego w Polsce” – mówią pracownicy Browaru Amber.

Autor zwycięskiego piwa oprócz dyplomu otrzyma voucher na weekend w SPA dla dwóch osób, indywidualną wycieczkę po Browarze Amber oraz piwny pakiet niespodziankę. Fundatorem nagród jest Browar Amber. Za rok planowana jest kolejna edycja konkursu.

 

 • wybrano-najlepszego-portera
  wybrano-najlepszego-portera
  Zapisz
 • wybrano-najlepszego-portera
  wybrano-najlepszego-portera
  Zapisz
 • obrady-jury-konkursu
  obrady-jury-konkursu
  Zapisz
 • portery-zgloszeone-do-konkursu
  portery-zgloszeone-do-konkursu
  Zapisz
 • konkurs-piw-domowych-im-slawomira-pahlke
  konkurs-piw-domowych-im-slawomira-pahlke
  Zapisz
Wróć