Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Wyśmienite piwo, regionalna kuchnia i muzyka na żywo – za nami Dziesiąte Jubileuszowe Koźlaki Bielkowskie

W sobotę 14 września po raz dziesiąty odbyły się Koźlaki Bielkowskie – prawdziwa uczta piwna i święto regionalnych tradycji. Jubileuszowa biesiada przyciągnęła tłumy.

 

kozlaki-bielkowskie-browar-amber (2)

Sezon na piwo Koźlak został symbolicznie rozpoczęty. Organizowana co roku w drugą sobotę września impreza Browaru Amber nie zawiodła oczekiwań. Doskonałe, niepasteryzowane piwo i tradycyjne potrawy spożywane na świeżym powietrzu wynagradzały uczestnikom biesiady kapryśną pogodę. Czas umilały wszystkim występy muzyków: Wooly Hat, Zespołu Muzyki Biesiadnej Cztery bez atu, Defibrylators, Macieja Miecznikowskiego z zespołem oraz Małgorzaty Szczepańskiej Stankiewicz. Podczas wieczornej Potańcówki Bielkowskiej parkiet pękał w szwach.

Nie tylko biesiadnicy ale także wystawcy obecni na Jarmarku Produktów Regionalnych mieli powody do zadowolenia. Stoiska pełne świeżych wędlin, mięsiwa, wyśmienitych serów, przypraw, ciast, przetworów i ciepłej strawy przygotowywanej według tradycyjnych receptur cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W godzinach popołudniowych przeżywały istne oblężenie miłośników regionalnego jadła.

Dziesiąte Koźlaki Bielkowskie jako impreza jubileuszowa zostały uświetnione mocnym, artystycznym akcentem. Po zmierzchu niebo nad Bielkówkiem zapłonęło podczas występu światowej sławy artysty-pirotechnika Sir Henry’ego Hot’a w towarzystwie grupy fireshow Mamadoo z Gdyni.

Biesiadnicy obecni na jubileuszowych Koźlakach Bielkowskich mogli raczyć się docenianymi przez piwoszy produktami Browaru Amber: Piwem Żywym, Złotymi Lwami, Pszeniczniakiem, Grand Imperial Porterem z dodatkiem Chili oraz nowością – piwem Amber Czarny Bez.

Koźlaki Bielkowskie na stałe wpisały się w kalendarz imprez na Pomorzu i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i sympatią uczestników.

Kolejna jedenasta biesiada Koźlaki Bielkowskie już za rok!

 • Jubileuszowa Dziesiąta Biesiada Koźlaki Bielkowskie
  Jubileuszowa Dziesiąta Biesiada Koźlaki Bielkowskie
  Zapisz
 • Koźlaki Bielkowskie, Browar Amber
  Koźlaki Bielkowskie, Browar Amber
  Zapisz
 • Browar Amber, Koźlaki Bielkowskie
  Browar Amber, Koźlaki Bielkowskie
  Zapisz
 • Browar Amber, Koźlaki Bielkowskie, Henry Hot
  Browar Amber, Koźlaki Bielkowskie, Henry Hot
  Zapisz
Wróć