Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Zbliża się AMBER FEST – największy festyn biesiadny w północnej Polsce

19 września pod PGE ARENA Gdańsk odbędzie się największy w Polsce północnej festyn biesiadny – AMBER FEST. Wydarzenie będzie wyjątkową okazją, by spędzić czas na rodzinnej zabawie, skosztować tradycyjnych polskich przysmaków i spróbować lokalnego piwa.

Celem imprezy, organizowanej przez PGE ARENĘ Gdańsk oraz Browar Amber, jest promocja produktów regionalnych, edukacja społeczności aglomeracji trójmiejskiej z zakresu tradycyjnej produkcji spożywczej oraz promocja zdrowej żywności. Goście festynu będą mieli okazję odkryć smaki lokalnych wyrobów, takich jak wędliny, przetwory i miody prosto od producentów oraz poznać twórców rękodzieła.

AMBER FEST to również nie lada gratka dla smakoszy złotego trunku. Uczestnicy będą mogli skosztować specjalnie przygotowanych piw z Browaru Amber – znanego za sprawą takich legend jak Piwo Żywe czy Koźlak. Na ustawionej przy gdańskim stadionie scenie odbędą się pokazy i warsztaty, podczas których członkowie Gdyńskiej Inicjatywy Piwnej przybliżą uczestnikom proces warzenia tego napoju, a także strefa grillowania, nieodłącznie związanego z biesiadną atmosferą i kuchnia piwną.

– Na tę okazję przygotowaliśmy piwną niespodziankę dla uczestników imprezy – mówi Marek Skrętny, Browar Amber. – Podczas biesiady odbędzie się odszpuntowanie beczki uwarzonego specjalnie na AMBER FEST piwa z serii Po Godzinach.

AMBER FEST to również idealna propozycja dla całych rodzin. Na najmłodszych, oprócz przysmaków, czekają plenerowe atrakcje, takie jak dmuchańce i malowanie buziek. Dzieci zabawiać będą animatorzy, którzy będą prowadzić konkursy z nagrodami. Dodatkowo, prawdziwą ucztą zarówno dla oka, jak i dla żołądka będą zdrowe dania przygotowane przez blogerów podczas sesji live cooking. Poza atrakcjami gastronomicznymi na gości AMBER FEST czeka również porcja rozrywki –piknik rodzinny prowadzony przez Tomasza Olszewskiego z Radia Gdańsk i Biesiada Piwna, której dowodzić będzie znany i lubiany Krzysztof Skiba.

– Na wieczór zaplanowaliśmy koncerty zespołów Etna Kontrabande, Otoczeni Przez Bydło i gwiazdy wieczoru, grupy PIERSI, a na koniec potańcówkę – mówi Agnieszka Kobus z PGE ARENY Gdańsk.

AMBER FEST jest idealną okazją do spędzenia jednego z ostatnich letnich dni na świeżym powietrzu, a przy okazji spróbowania świeżo przygotowanych specjałów kuchni Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

 • AMBER_FEST_1_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  AMBER_FEST_1_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  Zapisz
 • AMBER_FEST_2_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  AMBER_FEST_2_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  Zapisz
 • AMBER_FEST_3_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  AMBER_FEST_3_fot.Wojtek_Rojek_Royo.pl
  Zapisz
 • Zbliza_sie_AMBER_FEST_najwiekszy_festyn_biesiadny_w_polnocnej_Polsce_01092015_fin[1]
  Zbliza_sie_AMBER_FEST_najwiekszy_festyn_biesiadny_w_polnocnej_Polsce_01092015_fin[1]
  Zapisz
 • logo-gdansk-amberfest
  logo-gdansk-amberfest
  Zapisz
Wróć