Browar Amber wspiera kulturę regionu

7 czerwca 2018 roku miało miejsce odsłonięcie nowego eksponatu w Muzeum Gdańska. Eksponatu, który w całości sfinansowaliśmy. Zakupione dzieło to oryginalny obraz urodzonego w Gdańsku polsko-niemieckiego malarza Daniela Chodowieckiego. 

Nieustannie wspieramy kulturę regionu oraz prowadzimy aktywne działania, które go promują. Jedną z takich inicjatyw było powstanie marki Johannes. Część przychodów ze sprzedaży piwa jest przeznaczana na zakup eksponatów do Muzeum Gdańska. Dzięki temu zbiory muzeum regularnie powiększają się o nowe dzieła.

7 czerwca 2018 roku w Muzeum Gdańska odsłonięto nowy eksponat, który w całości sfinansowaliśmy. To oryginalny obraz urodzonego w Gdańsku polsko-niemieckiego malarza Daniela Chodowieckiego. Portret konny Fryderyka II z ok. 1776 roku przedstawia Fryderyka II Hohenzollerna (zwanego Wielkim) i uważanego za twórcę potęgi Prus.

Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się na w naszym biurze prasowym. Zapraszamy także po bardziej szczegółowe informacje dotyczące samego obrazu oraz wystawy, którą otwiera na stronę Muzeum Gdańska.

Nagrody

Biuro prasowe

20 sierpnia 2018

Wygrane na Chmielakach 2018!

10 sierpnia 2018

Hippyskus

johannes-banner