Akademia Piwa w restauracji Mon Balzac

Kolejne spotkanie z cyklu Akademia Piwa odbędzie się w najbliższy piątek w restauracji Mon Balzac przy ulicy Piwnej w Gdańsku. 

Akademia Piwa powstała z myślą o wszystkich pragnących odkryć bogaty smak piwa.

Celem Akademii jest krzewienie świadomości bogactwa piwnego świata, jego tradycji związanych z metodami produkcji, składnikami, celebracją towarzyszącą rozsądnej degustacji, łączeniem z żywnością i recepturami oraz kreowanie wizerunku, jako napoju będącego elementem naszego dziedzictwa kulturowego i bogatej historii piwowarstwa.

 

Akademia Piwa to cykl prelekcji, wykładów i warsztatów poświęconych właśnie piwu.

Partnerem Akademii Piwa jest Browar Amber z Bielkówka.

 

Piątkowe spotkanie rozpocznie wykład o piwie, następnie goście wezmą udział w pokazie warzenia piwa na żywo oraz degustacji. Imprezę poprowadzi Szymon Kulesza.

 

Również restauracja Mon Balzac przygotowała się do tego wydarzenia. Goście wykładów będą mogli skosztować wyśmienitej kuchni oraz menu ułożonego specjalnie na te okazję, w karcie między innymi: golonka marynowana w Koźlaku z beczki, gęsina gotowaną w runie leśnym z przewagą koźlaków zbieranych pod Bielkówkiem, oraz wiele innych przysmaków dla wielbicieli dobrego piwa.

 

Imprezie w restauracji towarzyszą Dni Koźlaka, które odbywają się tam od 17-stego  do 25 lutego. W tym czasie do każdych kupionych dwóch piw Koźlak, trzecie goście restauracji otrzymają w prezencie.

 

Serdecznie zapraszamy!

Nagrody

Biuro prasowe