Grand Imperial Porter Piwem Roku 2010.

Grand Imperial Porter Brwaru Amber otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie.

PIWO ROKU to tytuł i medal przyznawany przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Jest to ogólnopolska organizacja konsumentów piwa, która powstała 1995 roku. Jej celem jest popularyzacja piwa jako napoju alternatywnego do wysokoprocentowych napojów alkoholowych, edukacja konsumentów piwa oraz współpraca z przemysłem piwowarskim. Bractwo jako jedyna organizacja reprezentuje Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa.

Tytuł PIWO ROKU jest wynikiem sumy ocen, jakie dane piwo uzyskuje podczas konkursów piwnych – amatorskich i profesjonalnych – odbywających się na terenie Polski w ciągu danego roku kalendarzowego. Oznacza to, że tytuł PIWO ROKU jest formą podsumowania i docenienia pracy danego browaru w ciągu roku.

W tym roku tytuł został przyznany po raz 10-ty. Tegoroczne nagrody wręczono w Łodzi w Muzeum Kinematografii. Dla Grand Imperial Porter jest kolejnym otrzymanym wyróżnieniem. To ciemne piwo Browaru Amber warzone jest od 2008 roku. W ciągu trzech lat swojej obecności na rynku, zostało nagrodzone wieloma prestiżowymi tytułami.  Jest, między innymi, kilkukrotnym laureatem konkursów organizowanych przez portal wielbicieli piwa browar.biz oraz zwycięzcą II Gwiazdkowej Degustacji Porterów i Stoutów w Moskwie, w kategorii „Portery”.

Grand Imperial Porter to piwo dolnej fermentacji typu porter bałtycki, zawiera 18,1% ekstraktu oraz 8,0% alkoholu. Warzone jest ze słodów jęczmiennych jasnych i ciemnych prażonych, nadających piwu niemal czarną barwę oraz lekko czekoladowy charakter. Dodatek chmielu goryczkowego i aromatycznego wzmacnia i uszlachetnia goryczkę. Gorzko – słodkie nuty z posmakiem kawy gwarantują wyjątkowe doznania. Piwo doskonale komponuje się z gorzką czekoladą, jest idealne do deserów.

Nagrody

Biuro prasowe