Browar Amber w 2018 roku

Ten rok był dla nas pełen wzywań i pracy. Okazał się także wyjątkowy. Dlaczego?

Uwarzyliśmy dwa kompletnie nowe style piwne. Daje to już 13 stylów w serii Po Godzinach. Dwunasty z nich zaprezentowaliśmy w styczniu – była to autorska interpretacja Russian Imperial Stoutu. Wielowymiarowy smak, wyraźne aromaty, ciemna barwa, bogata historia. By zima po godzinach była przyjemna. Trzynastka to Hippyskus – najlżejszy lager w naszej historii wzbogacony czymś wyjątkowym, naturalnym i unikatowym, a mianowicie hibiskusem. Stworzony z myślą o lecie i towarzyszącej mu swobodzie.

Dwa piwa z serii Po Godzinach doczekały się swojej reedycji. Latem był to Saison na Madagaskar. W listopadzie zaskoczyliśmy Was powrotem Grand Imperial Porteru Chili – jednym z nielicznych takich piw na świecie, które łączy wspaniałe porterowe nuty gorzkiej czekolady z ognistą pikanterią chili.

To, co sprawiło nam ogromną radość, to tytuły zdobyte na konkursach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Na Chmielakach Krasnostawskich Amber Pils zdobył 1. miejsce w kategorii Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato. Amber Chmielowy 2. miejsce w kategorii Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato. RIS 3. miejsce w kategorii Piwa w stylu Imperial Stout o ekstrakcie o powyżej 18° Plato.

W Konkursie Piw Rzemieślniczych podczas Poznańskich Targów Piwnych złoto w kategorii Hefeweizen (10-15º Plato) otrzymał Pszeniczniak, a brąz przyznano RISowi w kategorii Imperialny Stout/Porter (> 20º Plato).

Spośród prawie 2,5 tysiąca piw nasz Russian Imperial Stout otrzymał brąz w kategorii Imperial Stout podczas międzynarodowego prestiżowego konkursu European Beer Star (EBS) organizowanego w Monachium. EBS to jeden z najważniejszych konkursów piwnych na świecie. Organizowany jest od 2004 roku, a tegoroczna, 15. już edycja, przyniosła największe do tej pory liczby: oceniono aż 2344 piwa z 51 krajów!

Ponadto byliśmy obecni na wielu wydarzeniach, m.in. Festiwalu Smaków Food Trucków, Piwowarach, Futrakach, Elbląskim Festiwalu Piw Rzemieślniczych, Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, Festiwalu Piwa Beerstok, Chmielakach Krasnostawskich i Poznańskich Targach Piwnych. Inne wydarzenia zorganizowaliśmy (Amber Fest z rekordową liczbą uczestników) lub pomogliśmy zorganizować (Baltic Games oraz odsłonięcie i sfinansowanie nowego eksponatu w Muzeum Gdańska).

Był to pracowity rok, ale nie zwalniamy tempa. Otrzymane wyróżnienia i wsparcie tylko dodają nam energii! Roku 2019 – nadchodzimy!

Nagrody

Biuro prasowe