Johannes w Domu Uphagena

W najbliższy wtorek ekspozycję stałą Domu Uphagena wzbogaci nowy eksponat, którego zakup umożliwiła wieloletnia współpraca naszego browaru i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Serdecznie zapraszamy o godzinie 12.00 do Domu Uphagena przy ulicy Długiej w Gdańsku.

Na wielkanocny stół Państwa Uphagenów trafi unikatowy przedmiot wykonany przez znamienitego gdańskiego artystę Petera Reinicke (1711/1715-1768) w najbardziej znanej i luksusowej manufakturze miśnieńskiej. Reprezentuje on rzadki okaz modnej w XVIII wieku galanterii stołowej. Urodzony w Gdańsku Peter Reinicke był obok Johanna Joachima Kaendlera znanym projektantem wyrobów porcelanowych, które w XVIII stuleciu stale jeszcze należały do przedmiotów kosztownych i luksusowych.

Browar Amber prowadzi aktywne działania promujące region i kulturę Pomorza. Od lat współpracuje z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, współfinansując zakup eksponatów. Przeznaczana jest na nie część zysków pochodzących ze sprzedaży piwa Johannes. Powstanie tej marki piwa było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

W 2013 roku zbiory muzeum wzbogacił obraz pędzla Louisa Sy „Portret kupca gdańskiego”, można go oglądać w Dworze Artusa, gdzie jest częścią ekspozycji stałej. Miło nam poinformować, że w tym roku zbiory muzeum wzbogaci kolejny eksponat.

Uroczystą prezentację uświetni inscenizacja historyczna w wykonaniu Garnizonu Gdańsk oraz degustacja wyśmienitego piwa Johannes. Johannes to jasne piwo o pełnym i dojrzałym bukiecie, warzone tradycyjną metodą. Swój esencjonalny smak zawdzięcza długiemu leżakowaniu i wysokiemu poziomowi ekstraktu (14,5%), który zapewnia bardzo wyraźny smak.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nagrody

Biuro prasowe