Marcowe rozlane

Świetne wiadomości dla fanów tradycji – jak na wrzesień przystało, kolejny raz zapełniliśmy butelki piwem Marcowym z serii Po Godzinach.

Oryginalnie pochodzi z Niemiec, a jego nazwa ma związek z miesiącem, w którym warzono je w średniowieczu. Obowiązujące wtedy Prawo Czystości z 1516 roku zezwalało na warzenie piwa w określonym czasie. Produkowano je w pierwszych tygodniach wiosny. Następnie leżakowało ono przez całą wiosnę i lato, a we wrześniu było gotowe do spożycia – idealnie, by serwować je podczas Oktoberfest. Dlatego Marcowe znane jest też jako Oktoberfestbier.

To wyjątkowy lager. Warzymy go z zastosowaniem dekokcyjnej metody zacierania słodu. Sprawia to, że piwo jest niezwykle klarowne i aromatyczne. W kolorze przypomina ciemny bursztyn. W smaku bogate – wyraźnie słodowe z lekkimi akcentami owocowymi. Używamy dwóch rodzajów jasnych słodów: monachijskiego i wiedeńskiego. Do przyprawienia stosujemy chmiel Sybillę i Marynkę. Całość tworzy piwo o aromacie delikatnego słodu i karmelu z lekką owocową nutą.

Marcowe Po Godzinach będzie dostępne na Amber Fest 2017. Już 9 września na terenie Stadionu Energa fani tego stylu piwnego będą mogli wybrać pomiędzy wersją butelkową lub z nalewaka. Amber Fest to największa w Polsce Północnej impreza dla wszystkich smakoszy piwa i produktów regionalnych. Swoje wyroby zaprezentują lokalni producenci żywności – mięs, serów, przetworów i miodów. Dla najmłodszych odbędzie się piknik rodzinny pełen gier i zabaw, a dla starszych pomorski Browar Amber zagwarantuje dostęp do regionalnego piwa różnych gatunków. Czas na festiwalu umilą koncerty.

 

Piwo Marcowe Po Godzinach:
Styl: marcowe; filtrowane; pasteryzowane. Warzone z zastosowaniem dekokcyjnej metody zacierania.
Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słody jasne monachijski i wiedeński; chmiele: marynka i sybilla; drożdże dolnej fermentacji z własnej stacji propagacji.

Ekstrakt 14,5%
Alk. 5,8%

Nagrody

Biuro prasowe