Piwa z serii Po Godzinach docenione przez konsumentów

Z dumą informujemy, że 4 z naszych ubiegłorocznych nowości znalazły się w czołówce Plebiscytu organizowanego przez największy portal miłośników piwa Browar.biz

Plebiscyt przeprowadzono po raz trzynasty. W tym roku do konkursu zgłoszono 1252 ubiegłorocznych nowości, łącznie ze 153 browarów. Przy tak dużej konkurencji, zajęcie 4 miejsc w pierwszej dziesiątce, przez piwa z naszej nowej serii, cieszy szczególnie.

Seria Po Godzinach to autorskie interpretacje wybranych stylów piwnych. Każdy prezentowany styl warzony jest w ilości 200 hektolitrów.

Wśród laureatów plebiscytu znalazły się: Koźlak Pszeniczny, AIPA, Marcowe oraz Cherry Milk Stout.

Koźlak Pszeniczny trafił na rynek jako pierwszy. To niefiltrowane, naturalnie mętne piwo górnej fermentacji, które łączy cechy rozgrzewającego koźlaka i letniego orzeźwienia, znanego z piw pszenicznych. W smaku występują typowe dla koźlaka nuty karmelu, suszonych śliwek i rodzynek oraz charakterystyczne dla piw pszenicznych aromaty goździków i bananów.

American Indian Pale Ale to była jedna z najbardziej wyczekiwanych propozycji wielbicieli piw Browaru Amber.  Doświadczeni piwowarzy browaru długo opracowywali własną recepturę, wybierając najlepsze składniki i komponując je w odpowiednich proporcjach.

Marcowe. To bawarski styl piwa, którego nazwa pochodzi od miesiąca, w którym w Średniowieczu warzono ten wyjątkowy trunek. Bawarskie Prawo Czystości z 1516 roku zezwalało na warzenie piwa tylko od 29 września do 23 kwietnia. Później było zbyt gorąco, by fermentacja przebiegała prawidłowo. Ostatnie zapasy Marcowego oraz innych piw wypijano podczas Oktoberfest – na przełomie września i października, stąd piwo Marcowe znane jest też jako Oktoberfestbier.

Cherry Milk Stout to treściwe piwo o wybornym wiśniowym aromacie. Jest gęste i wyraziste. Charakterystyczne dla stylu Milk Stout jest dodanie na etapie warzenia cukru mlecznego – laktozy. Naturalny sok z wiśni mieszany z piwem na etapie leżakowania, to dzięki temu smaki doskonale łączą się, tworząc wyjątkową kompozycję.

Dziękujemy za docenienie naszej pracy.

Wyczekujcie kolejnych nowości. Już warzymy!

 

Nagrody

Biuro prasowe