W laboratorium

Jednym z bardziej niezwykłych i tajemniczych miejsc w Browarze Amber jest laboratorium. Wstęp mają tu tylko nieliczni. Wszystko musi być sterylnie czyste.

Zakładowe laboratorium wykonuje analizy fizykochemiczne i mikrobiologiczne piw. W praktyce oznacza to przeprowadzanie analiz charakterystycznych dla produkcji piwa, takich jak oznaczanie alkoholu etylowego, ekstraktu brzeczki, goryczki, dwuacetylu, kwasowości, ph, barwy, smaku, zapachu, nasycenia dwutlenkiem węgla, klarowności i pienistości oraz napełnienia opakowań i przechowywania dla każdego gatunku piwa.

To tutaj przeprowadzamy eksperymenty i testujemy receptury nowych piw. Tę część pracy lubimy najbardziej! Średnio, by powstało jedno nowe piwo próby trwają od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy. To bardzo trudna, ale też niezwykle fascynująca część pracy laboratorium. W tym zakresie bardzo ściśle współpracujemy z głównym technologiem produkcji.

Laboratorium nie kontroluje tylko i wyłącznie piwa. W celu utrzymania gwarantowanej  jakości naszych produktów (zgodnie z zasadami systemu  HACCP) sprawdzamy również  stężenia roztworów myjąco-dezynfekujących , parametry wody użytej do produkcji piwa oraz drożdże do dolnej i górnej fermentacji piwa, które  pochodzą z własnej stacji propagacji.

Ścisłej kontroli podlegają również surowce; ich jakość oraz skład.

Laboratorium stoi na straży  zachowania właściwych parametrów piwa, dzięki temu konsumenci mogą mieć pewność, że piwo które opuszcza browar jest zawsze bezpieczne i najwyższej jakości

Nagrody

Biuro prasowe