Downloads

Komunikaty prasowe

Amber Chmielowy – Dzienna dawka chmielu

Jaka jest idealna dzienna dawka chmielu? Prace nad odpowiedzią trwały kilka miesięcy.  Wykonano wiele testów, by uwarzyć piwo, które swym aromatem i smakiem zachwyci wielbicieli chmielowej goryczki. Od kilku dni na rynku dostępne jest nowe piwo z Browaru Amber – Amber Chmielowy.

Amber Chmielowy, Browar Amber

Amber Chmielowy przyprawiany jest dwoma rodzajami krajowego chmielu: tradycyjną polską Marynką, której piwo zawdzięcza charakterystyczną goryczkę oraz  aromatycznym Chmielem Lubelskim.

Chmiel wzbogaca zapach i smak piwa, zawiera ponad dwieście różnych substancji aromatycznych. Piwosze nazywają go przyprawą. Od jakości tej przyprawy zależy efekt końcowy. Dlatego w piwie Amber Chmielowy znajdziemy tylko najszlachetniejsze odmiany polskiego chmielu.

Doświadczeni piwowarzy zadbali, by kompozycja chmielu oraz odpowiednie proporcje najlepszych składników zachwycały harmonią smaku, aromatem oraz orzeźwiały wyważoną goryczką.

Amber chmielowy, podobnie jak wszystkie piwa z Browaru Amber, powstaje tylko z naturalnych składników. „Warzymy dobre, regionalne piwo ze słodu jęczmiennego, wody polodowcowej z naszych ujęć, z najlepszego chmielu, przy użyciu drożdży z własnej stacji propagacji. ” – mówi Marek Skrętny dyrektor ds. marketingu.

Dzięki takiej strategii Browarowi Amber udało się stworzyć marki, które na stałe zagościły na polskim rynku piwa i od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. „Z roku na rok sprzedaż naszych marek rośnie. Dla nas to oczywisty komunikat, że spełniamy oczekiwania wielbicieli dobrego piwa. Jesteśmy przekonani, że Amber Chmielowy dołączy do listy ulubionych piw Polaków.” – dodaje Marek Skrętny.

Amber Chmielowy dostępny będzie w dwóch rodzajach opakowań: butelce 0,33 litra oraz w puszce 0,5 litra. Pierwsze na rynku pojawi się piwo w tak zwanym „bączku”, czyli w butelce o pojemności 0,33 litra. Nowa propozycja Browaru Amber to piwo typu jasny lager o zawartości alkoholu 5%, ekstraktu 11,3%. Jest to idealna „dzienna dawka chmielu” – żartują pracownicy Browaru Amber, nawiązując do hasła reklamowego nowego piwa.

  • Amber Chmielowy, Browar Amber
    Amber Chmielowy, Browar Amber
    Zapisz
  • Puszka Amber Chmielowy, Browar Amber
    Puszka Amber Chmielowy, Browar Amber
    Zapisz
Wróć