Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Browar Amber zaprasza na jeden z najsmaczniejszych festiwali kulinarnych w Polsce patronowanych przez Slow Food

W dniach 18 i 19 sierpnia 2012 roku w Grucznie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Smaku. Impreza prezentuje kulinarne bogactwo, kulturę stołu oraz rękodzieła regionu kujawsko-pomorskiego. Wśród gości pasjonaci kulinariów z całej polski, restauratorzy i dziennikarze kulinarni.

 

W ciągu kilku lat festyn zamienił się z lokalnego wydarzenia w jedną z najważniejszych imprez kulinarnych w Polsce Północnej. Atrakcjom kulinarnym towarzyszy szereg wydarzeń kulturalnych. Dzięki temu jest to wspaniałe miejsce na wypoczynek i rozrywkę.

Degustacje, możliwość zakupu oraz liczne konkursy połączone z prezentacją produktów – to sedno festiwalu! Konkurs na „Smak Roku”, „Turniej kucharzy”, walka pszczelarzy i miano „Miodu Roku”, „Turniej Nalewek”, „Najlepsze Stoisko Festiwalowe” oraz „Najlepsza Publikacja Kulinarna” – to najważniejsze z nich.

W świecie, zdawałoby się opanowanym przez „smaki fabryczne” – pozornie skazanym na unifikację gustów wielu ludzi rokrocznie pielgrzymuje, by poznać lokalne odmienności miodów, piwa, wędlin, nalewek czy powideł.

To jedyne tej rangi wydarzenie w Polsce rekomendowane przez Slow Food, prestiżową międzynarodową organizację zajmującą się ochroną kultury smaków.

Szczegółowy program Imprezy znaleźć można na stronie https://festiwalsmaku.pl

Następne przystanki miłośników  dobrego piwa i regionalnych produktów to Koźlaki Bielkowskie – kultowa impreza organizowana przez Browar Amber co roku, w drugą sobotę września.

Wróć