Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Marcowe piwo na jesień

Marcowe to bawarski styl piwa, którego nazwa pochodzi od miesiąca, w którym w Średniowieczu warzono ten wyjątkowy trunek. Bawarskie Prawo Czystości z 1516 roku zezwalało na warzenie piwa tylko od 29 września do 23 kwietnia. Później było zbyt gorąco, by fermentacja przebiegała prawidłowo. Ostatnie zapasy Marcowego oraz innych piw wypijano podczas Oktoberfest – na przełomie września i października, stąd piwo Marcowe znane jest też jako Oktoberfestbier.

Jak większość średniowiecznych stylów piwa, również Marcowe ewoluowało dzięki postępom w piwowarskim rzemiośle. Dziś Marcowe można warzyć przez cały rok.

Seria Po Godzinach to warzone przez piwowarów Browaru Amber autorskie interpretacje stylów piwnych. Każdy prezentowany styl to 200 hektolitrów unikalnego piwa. Marcowe to unikalna warka dedykowana AmberFest .

Gdańskie Święto Piwa AmberFest to największy w Polsce północnej festyn biesiadny. Wyjątkowa okazja, by spędzić czas na rodzinnej zabawie, skosztować tradycyjnej regionalnej kuchni, spróbować lokalnego piwa. AmberFest jest kontynuacją Koźlaków Bielkowskich, największej na Pomorzu biesiady piwnej organizowanej przez Browar Amber nieprzerwanie przez 10 lat.

Piwo Marcowe z kolekcji Po Godzinach to wyjątkowy lager, uwarzony z zastosowaniem dekokcyjnej metody zacierania słodu. Dzięki niej piwo jest niezwykle klarowne i aromatyczne. Marcowe to łagodne piwo o kolorze ciemnego bursztynu, bogate w smaku (ekstrakt 14,5%), wyraźnie słodowe, z lekkimi akcentami owocowymi. Do uwarzenia piwa użyto dwóch rodzajów jasnego słodu: monachijskiego i wiedeńskiego, przyprawiono je chmielem Sybilla oraz Marynką. Aromat piwa to delikatny słód i karmel z lekką owocową nutą.

Wspólne biesiadowanie przy kuflu Marcowego piwa niech będzie okazją do spędzenia jednego z ostatnich letnich dni na świeżym powietrzu, a przy okazji spróbowania świeżo przygotowanych specjałów kuchni Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza.

 

  • pogodzinach-marcowe-PLAKAT B2-podglad
    pogodzinach-marcowe-PLAKAT B2-podglad
    Zapisz
Wróć