Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

22. Premiera! Doppelbock w 7. rocznicę serii Po Godzinach

To już 7 lat naszej przygody z serią Po Godzinach w niemal 30. (licząc wznowienia) odcinkach! Wszystko zaczęło się w 2015 roku od Koźlaka Pszenicznego. Dlaczego o tym wspominamy? Historia zatacza koło i kolejną rocznicę również świętujemy premierą Koźlaka – tym razem podwójnego. Bo co może być lepszego od naszego Koźlaka, jak nie podwójny Koźlak?

Doppelbock to esencjonalne piwo dolnej fermentacji o ekstrakcie 21 blg i zawartości alkoholu – 8,5%. Do jego uwarzenia użyliśmy kilku rodzajów słodu – jęczmiennego jasnego i karmelowego, dwóch polskich chmieli – aromatycznych i goryczkowych, drożdży z własnej stacji propagacji oraz wody z własnego ujęcia głębinowego w Bielkówku. Wszystko to w połączeniu z doświadczeniem w warzeniu Koźlaków, zaowocowało stworzeniem podwójnego koźlaka o mahoniowej barwie i trwałej, kremowej, długo utrzymującej się pianie. W smaku i aromacie na pierwszy plan wysuwa się intensywna słodowość. Na drugim wyczuwalne są nuty karmelowe, przypieczonej skórki chleba oraz suszonych owoców. 

Naszego Doppelbocka szukajcie w Lidlu i sklepach specjalistycznych. Zostawcie go na leżaku albo wypijcie od razu

Kolebką Doppelbocka są Niemcy. Opracowanie receptury tego trunku przypisuje się franciszkanom. Zgodnie z tradycją każdej jesieni zakonnicy warzyli podwójnego koźlaka, którego serwowali wczesną wiosną. Na szczęście dziś utrzymanie odpowiedniej temperatury leżakowania jest o wiele łatwiejsze, dlatego możemy cieszyć się Doppelbockiem przez okrągły rok. 

Po Godzinach to limitowana edycja piw kraftowych, w której przedstawiamy nasze autorskie interpretacje wybranych stylów piwnych. Seria powstała z myślą o piwoszach, którzy lubią nowości i poszukują ciekawych, oryginalnych smaków. 

 • Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_biuro prasowe
  Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_biuro prasowe
  Zapisz
 • Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_aktualnosci
  Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_aktualnosci
  Zapisz
 • Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_mailing
  Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_mailing
  Zapisz
 • Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_header
  Amber_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_doppelbock_header
  Zapisz
Wróć