Downloads

Komunikaty prasowe

Russian Imperial Stout

Dwunaste piwo z serii Po Godzinach. Autorska interpretacja Russian Imperial Stoutu. Wielowymiarowy smak, wyraźne aromaty, ciemna barwa, bogata historia.

Początek tego stylu sięga XVIII wieku. W tych czasach caryca Rosji Katarzyna Wielka odwiedziła Anglię. Spróbowała tamtejszych piw i zachwyciła się stoutami. Jej życzeniem było, by kilka z nich przesłać na jej dwór. Jednak pierwsze sztuki nie przetrwały podróży do Rosji. To przyczyniło się do zmian w recepturze klasycznych stoutów tak, by miały większą moc, a w wyniku tego dłuższą żywotność, co dawało szansę na przetrwanie transportu. Piwo to tak zasmakowało dworzanom, że do Rosji zaczęły spływać regularne dostawy. Tak powstał RIS.

To piwo o intensywnym, kompleksowym smaku. Wyraźny aromat, nuty gorzkiej czekolady pomieszanej z kawą oraz suszonymi owocami. Czarny, nieprzejrzysty kolor to efekt zastosowania prażonego jęczmienia.

 

 

Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słód jasny pilzneński (częściowo z własnych upraw jęczmienia); słód karmelowy; jęczmień prażony; chmiel marynka i sybilla; drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji.

Piwo ciemne górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane. Styl RIS.

Alkohol 10%, 24o BLG.

  • Amber_RIS_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_notatka-prasowa
    Amber_RIS_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_notatka-prasowa
    Zapisz
  • Amber_pogodzinach-russianimperialstout_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze-rgb-72dpi
    Amber_pogodzinach-russianimperialstout_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze-rgb-72dpi
    Zapisz
Wróć