Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Złoto i brąz dla Browaru Amber

Z tegorocznej gali KPR Kraft Roku w Poznaniu wracamy z dwoma tytułami. Jury ponownie doceniło i nagrodziło Pszeniczniaka oraz Russian Imperial Stout z serii Po Godzinach.

Tegoroczne Poznańskie Targi Piwne były dla nas nie tylko możliwością do spotkania z miłośnikami piwa i pasjonatami piwowarstwa, ale także okazją do świętowania. W 12. Konkursie Piw Rzemieślniczych w 49 kategoriach o tytuł Kraft Roku walczyło 631 piw i miodów pitnych. Konkurencja pokaźna, emocje duże. W jury poza doskonale znanym Tomaszem Kopyrą zasiadali doświadczeni sędziowie z Polski, Niemiec, USA, Japonii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii i Panamy. Ta międzynarodowa komisja zdecydowała o przyznaniu dwóch tytułów piwom uwarzonym przez naszych doskonałych piwowarów: Romana Kotlewskiego i Pawła Kozicę. Złoto w kategorii Hefeweizen (10-15º Plato) otrzymał Pszeniczniak. Trzecie miejsce w kategorii Imperialny Stout/Porter (> 20º Plato) przyznano premierze z początku tego roku: Russian Imperial Stoutowi z serii Po Godzinach.

To kolejne zwycięskie tytuły tych piw w 2018 roku. Pszeniczniaka warzymy od 2012 roku, RISa od stycznia bieżącego roku. Niezmiernie cieszy nas fakt, że dwa tak różne style, które swoje premiery miały w odstępie 6 lat od siebie, są doceniane zarówno przez konsumentów, jak i jury konkursów.

  • Amber_Hippyskus_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_KPR_złoto
    Amber_Hippyskus_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_KPR_złoto
    Zapisz
  • Amber_Hippyskus_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_KPR_brąz
    Amber_Hippyskus_craft_brewery_piwo_rzemieslnicze_KPR_brąz
    Zapisz
Wróć