Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Znamy wyniki Pomorskiego Konkursu Pszeniczniaków Domowch

Warzenie piwa jest wspaniałym hobby, ponieważ pozwala czerpać radość zarówno z tworzenia jak i z konsumowania. W sobotę w gdańskim Domu Uphagena obradowało jury Pomorskiego Konkursu Pszeniczniaków Domowych im. Sławka Pahlke. O tytuł najlepszego rywalizowało kilkanaście pszeniczniaków.

Poziom konkursu był bardzo zróżnicowany. Pierwsze miejsce zajął Mariusz Bystryka, następnie Piotr Czarny I Robert Kamiński.

“Gatunek weizen nie należy do najłatwiejszych – wymaga dobrania odpowiednich drożdży, przeprowadzenia odpowiednio procesu zacierania oraz zwrócenia uwagi na twardość używanej do warzenia wody – bez tego nie uzyskamy charakterystycznych dla weizena aromatów bananowo-goździkowych” – mówi Agnieszka Wołczaska – Prasolik, przewodnicząca jury konkursu.

Z tego powodu za piwo o najwyraźniejszym profilu bananowo-goździkowym, jury konkursu przyznało dodatkowe wyróżnienie. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się również zdobywca głównej nagrody Mariusz Bystryka. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz możliwość sprawdzenia swoich produktów w profesjonalnym laboratorium, gdzie poddano je specjalistycznej ocenie. Było to możliwe dzięki współpracy Browaru Amber, który od lat jest współorganizatorem konkursu.

 • konkurs_pszeniczniak_2
  konkurs_pszeniczniak_2
  Zapisz
 • konkurs_pszeniczniak_9
  konkurs_pszeniczniak_9
  Zapisz
 • konkurs_pszeniczniak_7
  konkurs_pszeniczniak_7
  Zapisz
Wróć