GRAND PRIX CHMIELAKÓW 2021 dla Barley Dessert. Pszeniczniak trzeci!

Browar Amber Chmielaki 2021 - aktualnosci-1

Nasz Barley Dessert z serii PO GODZINACH triumfował i zdobył najważniejszy tytuł na festiwalu – Grand Prix Chmielaków 2021, a Pszeniczniak był trzeci w swojej kategorii. Po raz kolejny wracamy z Krasnegostawu z nagrodami!

50. edycja ogólnopolskiego festiwalu chmielarzy i piwowarów zakończyła się dla nas ogromnym sukcesem. W Konsumenckim Konkursie Piw jury doceniło dwa nasze piwa: Barley Dessert z serii PO GODZINACH i Pszeniczniaka.

Barley Dessert, konkurując z 373 piwami z browarów Polski i Czech, w największym tego typu festiwalu w Polsce, sięgnął po tytuł Grand Prix Chmielaków 2021 – najwyższe odznaczenie festiwalu, przyznawane “najlepszemu z najlepszych” piw. To jedna z najbardziej znaczących nagród w historii Browaru Amber. Barley Dessert zwyciężył również w swojej kategorii: Piwa w stylu Barley Wine o ekstrakcie 20 – 30 Blg. Z kolei Pszeniczniak zajął trzecie miejsce w kategorii: Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen o ekstrakcie 11–14 Blg. To już kolejny medal dla naszego Hefeweizena na tym festiwalu. 

Sesje degustacyjne odbyły się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury w dniach 18-21 sierpnia 2021 r. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Przewodniczący KKP – Tomasz Syga. Medale wręczono w niedzielę 22 sierpnia br. Pełne wyniki KKP Chmielaki Krasnostawskie są dostępne na Facebooku festiwalu.

Chmielaki Krasnostawskie to najstarszy i największy festiwal piwny w Polsce, będący “dożynkami chmielowymi” – ważne wydarzenie w świecie chmielarsko-piwowarskim. W tegorocznej jubileuszowej, 50. edycji wzięło udział ponad 40. browarów z Polski i Czech. Do konkursu zgłoszono 373 piwa, które rywalizowały w 21. kategoriach.

Bardzo nas cieszy potrójna wygrana. Do zobaczenia za rok na Chmielakach 2022!

Fotorelacja z Pierwszego Dnia Chmielaków
Regulamin KKP Chmielaki 2021
Relacje wideo z festiwalu