Śliwka na Bocku z medalem w konkursie KPR 2019!

Śliwka na Bocku KPR Ilustracja

Śliwka na Bocku z medalem w Konkursie Piw Rzemieślniczych 2019!

To podium nie dziwi. Nasz faworyt z serii Po Godzinach został odznaczony brązowym medalem w kategorii Smoke Beer. To już piąte piwo Browaru Amber, które otrzymało nagrodę w KPR od momentu startu w 2016 roku.

Konkurs Piw Rzemieślniczych organizowany jest od 12 lat. Jest największym i cały czas rozwijającym się konkursem piwnym w Polsce i jednym z najważniejszych w Europie. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało aż 615 piw, które oceniane były przez aż pięćdziesięcioosobową ekipę organizatorsko-sędziowską z Polski, Panamy, USA, Czech, Litwy, Słowacji, Włoch, Bułgarii i Hiszpanii. Przewodniczącym jury był Tomasz Kopyra.

Śliwka na Bocku miała swoją premierę w listopadzie tego roku. Jego bazą jest nasz wielokrotnie nagradzany już Koźlak, a aromatów jesieni nadała mu suska sechlońska, będąca wizytówką tej pory roku jak i również polskiej kuchni. Gdzie indziej na świecie znane są w tradycyjnej kuchni wędzone owoce?

Mocny start piwa i nagrodę praktycznie od razu po premierze zawdzięczamy przede wszystkim pracy naszych piwowarów: Pawłowi Kozicy i Romanowi Kotlewskiemu. Dziękujemy wam i całej ekipie KPR! Do zobaczenia za rok!