Barley Dessert – premiera dwudziestego stylu z serii Po Godzinach

Barley Dessert to jubileuszowe dwudzieste piwo z serii Po Godzinach! Z tej okazji postanowiliśmy spojrzeć inaczej na niezwykły styl piwny jakim jest Barley Wine.

 

Barley Wine to gatunek, który łączy cechy charakterystyczne zarówno dla wina jak i piwa, dlatego zwane jest również “winem jęczmiennym” (dosłowne tłumaczenie). Intencją jego dawnych twórców było zaoferowanie koneserom piwa, które mogłoby konkurować z winem.

Zainspirowani jego smakiem i historią piwowarstwa postanowiliśmy dodać do niego daktyle, których używano w piwowarstwie już 6 tysięcy lat temu. Niezwykły, pełny smak Barley Dessert zawdzięcza specjalnym szczepom drożdży górnej fermentacji, mieszance słodów, kombinacji polskich i amerykańskich odmian chmielu. Swoją unikalność zyskuje również za sprawą bardzo długiego procesu leżakowania.

To piwo o pełnym, treściwym, słodowym smaku i delikatnej goryczce wyraźnym aromacie rodzynek, owoców, wyczuwalnych nutach winnych (porto), karmelowych i słodowych.

Jego rozgrzewającym charakterem chcemy Cię przenieść na słoneczną oazę pośrodku sumeryjskiej pustyni.

Spróbuj ale może wolisz zatrzymać tę butelkę w swojej kolekcji i zachować ją na odpowiedni moment?

 

 

Charakterystyka: piwo ciemne, pasteryzowane, górnej fermentacji, 

Alk. 10,5 % obj.; ekstrakt 24 % wag. 

Podawać w temperaturze 12-14° C

Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słody: Pale Ale, melanoidynowy Mela Red Alder, pilzneński; chmiele: Sybilla (PL), Marynka (PL), Mosaic (USA), drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji.

Nagrody

Biuro prasowe