Browar Amber na Grüne Woche w Berlinie

Tegoroczne obchody targów Grüne Woche odbywających się w Berlinie, przypadły na 21-30.01.2011. To ogromne, bo mieszczące się na blisko 115.000 m˛ widowisko, skupia wokół siebie oferty artykułów spożywczych praktycznie z całego świata.

Projekt ma 85 lat. Pierwsze targi Grüne Woche odbyły się w 1926 roku i zostały stworzone z myślą o przemyśle rolniczym. Idea przetrwała do dziś, jednak z biegiem czasu uległa drobnej modernizacji.
Na berlińskiej imprezie poszczególne państwa mają szansę zaprezentować specjały charakterystyczne dla ich regionu i kultury. Umożliwia to zapoznanie się nie tylko z kuchnią danego kraju, ale także wszelkiego rodzaju wyrobami tradycyjnymi, jak: ceramika, stroje czy rękodzieła. Podziwiać można także nowinki z segmentu/ akcesoriów technicznych przeznaczonych do usprawnienia funkcjonowania gospodarstw domowych i rolniczych. Nie pominięto również hodowców zwierząt oraz pasjonatów ogrodnictwa i zieleni.

Dla większości przedsiębiorców, udział w Międzynarodowym Zielonym Tygodniu, jest doskonałą okazją do sprawdzenia reakcji konsumenta na wprowadzenie nowych produktów.

Co roku do organizowania targów Grüne Woche gospodarze zapraszają jednego współorganizatora. W roku 2011 krajem partnerskim została Polska. Nasz kraj z ramienia Ministerstwa Rolnictwa reprezentowała Restauracja Polska z Poznania, której atutem było piwo z  naszego browaru. Mimo ogromnego wyboru napitków z całego świata, to właśnie przy polskim stoisku skupiało się najwięcej amatorów piwa. Gęsto pozajmowane stoliki restauracji przyciągały kolejnych chętnych. Browar Amber sprostał wymaganiom nie tylko europejskich ale i światowych podniebień
Kolejną szansą zaprezentowania oraz promocji naszych produktów/wyrobów za rok.
W 2012 wybór kraju partnerskiego padł na Rumunie.
W Restauracji serwowane były:
– Piwo Żywe Niepasteryzowane
– Piwo Koźlak w wersji niepasteryzowanej
– Piwo Grand Imperial Porter
Podczas Imprezy swoją premierę miał odświeżony wizerunek Piwa Żywe ’go z unikalnym tłoczonym kapslem.

Nagrody

Biuro prasowe