DIPA – niech się zazieleni!

6 odmian chmieli amerykańskich i angielskich. India Pale Ale podniesione poziom wyżej. Dla tych, którym niestraszna solidna goryczka i zdecydowany smak.

Czy browary zapadają w sen zimowy? Być może. Ale my się zimy nie boimy i kiedy Wy grzaliście się w domowych pieleszach, my zostawaliśmy w pracy Po Godzinach i warzyliśmy dla Was coś specjalnego.

W Dzień Świętego Patryka, kiedy wszędzie piwo leje się strumieniami, my serwujemy Wam wiosenną premierę Po Godzinach – naszą interpretację stylu Double India Pale Ale. Niech się zazieleni!

DIPA to amerykańska odpowiedź na potrzebę istnienia stylu bardzo chmielowego. Dwa, a czasami trzy razy więcej chmielu niż zazwyczaj, ale także więcej słodu dla balansu. W efekcie mamy piwo z wyraźnymi nutami chmielowymi, słodową głębią i stosunkowo wysoką zawartością alkoholu.

DIPA Po Godzinach to aż 6 odmian chmieli o amerykańskich i angielskich rodowodach:

Sabro (USA) charakteryzuje się wyjątkowo intensywną i złożoną mieszanką aromatów owocowo-cytrusowych. Chinook (USA) to odmiana delikatnie ziołowa z wyraźną żywiczną nutą i grejpfrutowym posmakiem. Columbus (USA) o cytrusowym, korzennym aromacie. Aromatyczny Cascade (USA) o nutach cytrusowych i grejpfrutowych. East Kent Goldings (UK) król angielskich chmieli nadający wspaniały aromat. Wreszcie Centennial (USA) o niewiarygodnych aromatach cytrusowych.

Dla tych, którzy cenią sobie chmielową gorycz i wyrazisty smak, to styl obowiązkowy.

______________

Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słód Pale Ale; słód jasny pilzneński; chmiel Sabro, Chinook, Columbus, Cascade, East Kent Goldings, Centennial; drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji.

Piwo jasne górnej fermentacji chmielone na zimno, niefiltrowane, pasteryzowane. Styl DIPA.

Alk. 7,5% obj.; ekstrakt 18,1% obj.

Nagrody

Biuro prasowe