Ekstremalna jazda z Amberem

Do Gdańska wróciła ekipa, która reprezentowała Polskę podczas zawodów Simple Session w Tallinie. To największa europejska impreza BMX-owa. Naszej drużynie kibicował Browar Amber, który chłopakom zapewnił wieczorną rozrywkę po całodniowych zmaganiach na arenie.

Zawody w stolicy Estonii zyskały reputację najbardziej prestiżowych wśród całej BMX-owej społeczności. Nasi chłopcy mieli możliwość zmierzyć się z najważniejszymi drużynami. „Pełna hala ludzi, wrzask, oklaski i do tego najlepsi zawodnicy z całego świata. Ten wyjazd chyba każdy z Nas zapamięta do końca życia” – komentują.

Do Tallina pojechało czterech zawodników, którzy najlepiej wypadli podczas zimowej edycji festiwalu Baltic Games w Gdańsku. Była to pierwsza, po zimowej przerwie impreza, na której uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Podczas wyjazdu do Tallina naszym zawodnikom towarzyszyła czteroosobowa ekipa Baltic Games: „Chłopcy rozpoczęli treningi, a my wzięliśmy się do pracy. Dwa aparaty i dwie kamery non stop rejestrowały to, co dzieje się aktualnie na parku”. Dzięki temu fani tego niezwykle widowiskowego sportu mogli za pośrednictwem internetu, podziwiać prawdziwie mistrzowską jazdę.

Zawodnicy wrócili do Gdańska zmęczeni, ale szczęśliwi: „droga była długa i pełna przygód, jechaliśmy prawie 17 godzin. Z naszej ośmioosobowej ekipy tylko cztery miały prawo jazdy. Zapakowanie bagaży do busa, niemal graniczyło z cudem. Dwa rowery, deskorolki, ogromne walizki i mnóstwo zgrzewek Ambera!” – wspominają.

Zawody deskorolkowe i BMX-owe od kilku lat cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, powstają nowe obiekty, na których można jeździć, nie tylko zawodowo. W naszym kraju brakuje jednak dużych, całorocznych obiektów do trenowania.

Wspieranie młodych, zdolnych ludzi, którzy mają pasję i odwagę, żeby ją realizować to element strategii Browaru Amber. Browar z Pomorza zawsze chętnie włącza się w takie inicjatywy, był między innymi partnerem festiwalu Baltic Games w Gdańsku.

Amber Naturalny Talin

Amber Naturalny Talin

Nagrody

Biuro prasowe