Konkurs pszeniczniaków domowych

Po raz kolejny domowi piwowarzy uczcili pamięć Sławka Pahle, zgłaszając uwarzone przez siebie piwa do Pomorskiego Konkursu Pszeniczniaków Domowych. W najbliższą sobotę odbędzie się finał konkursu, którego współorganizatorem jest Browar Amber.

Sławek Pahlke był entuzjastą regionalnych, naturalnych produktów, wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Swoją pasję realizował w pracy zawodowej. Przez wiele lat związany z Browarem Amber wprowadził na rynek miedzy innymi: Koźlaka, Piwo Żywe, czy Grand Imperial Portera.

Konkurs organizowany jest od kilku lat. Dotychczas domowi piwowarzy rywalizowali ze sobą warząc portery. W tym roku po raz pierwszy zadaniem było uwarzenie piwa pszenicznego. “Produkcja piwa pszenicznego w Browarze Amber to było marzenie Sławka Pahlke, patrona naszego Konkursu. Dlatego w tym roku, dla odmiany, postanowiliśmy właśnie ten styl wybrać do Konkursu. Nie oznacza to, że będzie on co roku od tej pory” – mówi Agnieszka Wołczaska – Prasolik, przewodnicząca jury konkursu.

Kierunek zapoczątkowany w Browarze Amber wiele lat temu kontynuowany jest do dziś. „Korzystamy z tradycji browarnictwa na Pomorzu, własnych ujęć wody i najlepszych, starannie wyselekcjonowanych składników. Nasze piwa wprowadzają w bogaty świat smaków i klasycznych stylów piwa obecnych w Polsce od wieków” – mówi Marek Skrętny dyrektor marketingu Browaru Amber.

Każdego roku Browar Amber wprowadza na piwny rynek produkty, które na stałe wpisują się w polski rynek piwa. W ubiegłym roku piwosze zachwycili się Grand Imperial Porterem Chili oraz piwem z dodatkiem syropu z Czarnego Bzu. Coraz większą popularnością cieszą się również piwa z linii Amber. To klasyczne lagery, ulubiony styl piwa Polaków.

Finał Pomorskiego Konkursu Pszeniczniaków Domowych odbędzie się w najbliższą sobotę w gdańskim Domu Uphagena. Współorganizatorem konkursu oraz fundatorem głównej nagrody jest Browar Amber.

 

 

 

Nagrody

Biuro prasowe