Koźlak doceniony w USA

Nasz Koźlak zdobył 3 miejsce w kategorii „Tradycyjny Bock Niemiecki” na 8. konkursie New York International Beer Competition (NYIBC) w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs organizowany w Nowym Jorku jest nieco odmienny od reszty międzynarodowych konkursów tego typu, ponieważ jury NYIBC składa się wyłącznie z osób, które na co dzień pracują w handlu związanym z branżą piwną. Handlowcy, dystrybutorzy, importerzy, osoby pracujące w szeroko pojętej gastronomii – wszyscy oni zasiadają w panelu i przeprowadzają ślepy test piw. Według organizatorów to nadaje konkursowi nowej jakości. Sędziowie, których codzienna praca i utrzymanie zależy od ich umiejętności i zrozumienia tej branży, dokładnie wiedzą, jakie są oczekiwania konsumentów, ponieważ systematycznie otrzymują od nich informacje na ten temat.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 600 zgłoszeń z 14 krajów. Koźlak zajął trzecie miejsce w kategorii „Tradycyjny Bock Niemiecki”. Oznacza to, że jury doceniło w nim kilka kwestii. Ideą konkursu jest wybranie tych piw, które nie tylko odznaczają się doskonałym smakiem, aromatem i innymi cechami właściwymi dla ich stylu. Jury złożone wyłącznie z handlowców ocenia piwa pod względem tego, czy sami chcieliby je importować, dystrybuować i sprzedawać bazując na jakości produktu i jego cenie.

Nagrody

Biuro prasowe