Pomorski Konkurs Pszeniczniaków Domowych rozstrzygnięty

Znamy wyniki tegorocznej edycji Pomorskiego Konkursu Pszeniczniaków Domowych imienia Sławka Pahlke.

W Polsce w ostatnim czasie wyraźnie wzrasta zainteresowanie piwowarstwem domowym. Swoje piwa do konkursu zgłosiło 19 domowych piwowarów. Poziom był dość wyrównany i wyraźnie wyższy niż w ubiegłym roku, mimo że gatunek weizen nie należy do najłatwiejszych. By uzyskać charakterystyczne aromaty goździkowo – bananowe należy dobrać odpowiednie drożdże, prawidłowo przeprowadzić proces zacierania oraz pamiętać, że duże znaczenie ma twardość użytej do warzenia wody.

Jury w składnie: Marzanna Kozica, Jacek Materski, Paweł Leszczyński i Artur Grotha, pod przewodnictwem Agnieszki Wołczaskiej-Prasolik “Marusi” wiele godzin obradowało w gdańskim Ratuszu przy ulicy Długiej. Dodatkowe wyróżnienie przyznano, podobnie jak w roku ubiegłym za piwo o najwyraźniejszym profilu bananowo-goździkowym. Otrzymał je Andrzej Smyk, który jednocześnie został zwycięzcą głównej kategorii konkursu. Drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno: Mariusz Bystryk i Bartłomiej Błażejowski. Gratulujemy!

Parametry techniczne wszystkich piw zostanę dokładnie sprawdzone w laboratorium Browaru Amber. Uczestnicy otrzymają dyplomy, wyniki badania laboratoryjnego oraz metryczki.

Przygotowaniem imprezy zajęła jak co roku Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławek Pahlke związany był w ostatnich latach życia. Browar Amber jest również sponsorem nagrody głównej.

Nagrody

Biuro prasowe