Pszeniczniak i Grand na Chmielakach

Pszeniczniak i Grand Imperial Porter zdobyły pierwsze miejsca w konkursie piw podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich.

To największy w Polsce konsumencki konkurs piw, organizowany od ponad 20-stu lat.

Zadanie nie było łatwe. Do konkursu zgłoszono 180 piw z 29 browarów.

Pszeniczniak zajął pierwsze miejsce w kategorii: Piwo pszeniczne, natomiast Grand Imperial Porter w kategorii: Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 18,1ºBlg.

Bardzo cieszy nas podwójna wygrana, tym bardziej, że w kategorii piw pszenicznych oraz ciemnych powyżej 18,1 blg konkurencja była silna. Jest to dla nas motywacja do dalszej pracy i dbałości o najwyższą jakość naszych piw.

Chmielaki Krasnostawskie z roku na rok przyciągają wielbicieli złotego trunku. Na trzy dni Krasnystaw staje się piwną stolicą Polski. W tym roku wielką popularnością cieszyły się piwa regionalne. Na Krasnostawskim rynku stanęły 43 stoiska browarów z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji, Litwy i Francji.

Podczas tegorocznych „Chmielaków” można było spróbować takich marek Browaru Amber jak: Piwo Żywe, Koźlak, Złote Lwy oraz oczywiście nagrodzone: Pszeniczniak i Grand Imperial Porter.

Nagrody

Biuro prasowe