Wybrano najlepszego Portera.

Zakończyła się VI edycja Pomorskiego Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke. Współorganizatorem konkursu od lat jest Browar Amber.

Jest to jedyny w Polsce konkurs piw domowych, który posiada swojego patrona.
Piwa zgłoszone do konkursu oceniało czteroosobowe jury. Wśród sędziów znalazły się znane i cenione przez piwowarów nazwiska, takie jak: Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk, oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Andrzej Sadownik. Przewodniczącą składu była Agnieszka Wołczaska-Prasolik, współorganizator konkursu.

Do konkursu zgłoszono 10 Porterów. Wybór zwycięzcy nie był łatwy. „Poziom wszystkich piw konkursu był bardzo wysoki. Jednakże zwycięzca jak zwykle jest tylko jeden – w tym przypadku wygrała Agnieszka Łopata – wielokrotna zwyciężczyni konkursów piwowarskich. Gratulacje dla Agnieszki – tym bardziej mi miło, że to kobieta” – mówi przewodnicząca jury oraz współorganizator konkursu Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

W konkursie jury postanowiło nie przyznawać nagród za zajęcie II i III miejsca, ale wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, drobne upominki od Browaru Amber oraz metryczki piw wzbogacone o profesjonalną analizę laboratoryjną.

Finał konkursu odbył się w salonie Domu Uphagena w Gdańsku. Piwa można było zgłaszać w kategorii – Porter Bałtycki do 20 blg – dolnej fermentacji. Przygotowaniem imprezy w nowej formule zajęła Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławomir Pahlke związany był w ostatnich latach życia.

„To dla nas zaszczyt, móc w tak Zacnym Gronie Wielbicieli Piwa, przypomnieć naszego Przyjaciela i Współpracownika Sławka Pahlke, entuzjastę produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju Piwowarstwa Regionalnego w Polsce” – mówią pracownicy Browaru Amber.
Autor zwycięskiego piwa oprócz dyplomu otrzyma voucher na weekend w SPA dla dwóch osób, indywidualną wycieczkę po Browarze Amber oraz piwny pakiet niespodziankę. Fundatorem nagród jest Browar Amber. Za rok planowana jest kolejna edycja konkursu.


Obrady jury.


Obrady jury.


Obrady jury. Salon Domu Uphagena w Gdńsku.


Portery nadesłane na konkurs.

Nagrody

Biuro prasowe