Biuro Prasowe

Komunikaty prasowe

Zdobywamy brąz na European Beer Star 2023

Grand Baltic Porter zdobył brąz na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piwnych na świecie

Zdobywamy brąz na European Beer Star 2023.

Już od 20 lat European Beer Star poszukuje najlepszych piw na świecie. Od tego roku nasz Grand Baltic Porter dołącza do tego grona. Nasze piwo zostało uhonorowane brązowym medalem w kategorii Strong Porter na ceremonii wręczenia nagród European Beer Star 2023, która odbyła się 29 listopada w Norymberdze.

Międzynarodowe jury ekspertów, składające się z 150 piwowarów, dziennikarzy branżowych, sommelierów piwnych i innych ekspertów ds. piwa, degustowało dostarczone 2356 piw w 74 kategoriach i oceniło ich jakość 14 i 15 września.

Sędziowie European Beer Star oceniali zgłoszone piwa wyłącznie na podstawie kryteriów sensorycznych. Nasze piwo było w stanie przekonać ekspertów pod względem wyglądu, aromatu i smaku. Wygranie medalu na tak prestiżowym i długo istniejącym konkursie piwnym jak European Beer Star zapewnia prestiż w międzynarodowej branży piwnej.

European Beer Star jest organizowany przez Stowarzyszenie Prywatnych Browarów od 2004 roku i stał się jednym z najważniejszych konkursów piwnych na świecie. European Beer Star wyróżnia piwa, które są autentyczne, pełne charakteru i wysokiej jakości. Większość stylów piwa branych pod uwagę to te, które mają swoje korzenie w Europie. W konkursie mogą brać udział browary z całego świata: lokalne, regionalne, krajowe i międzynarodowo aktywne browary, nie tylko z Europy, ale z wszystkich krajów na wszystkich kontynentach.

Więcej informacji na stronie: www.european-beer-star.com.

Wróć