Już w sobotę 10 września widzimy się na AMBER FEST

AMBER FEST to największa w Polsce Północnej biesiada dla wszystkich smakoszy piwa i produktów regionalnych. Piwo z Browaru Amber, stoiska z lokalnymi produktami najwyższej jakości, wypiek chleba, pokazy warzenia piwa oraz live cooking i animacje dla dzieci, to atrakcje, których nie możesz przegapić.

Gdańskie święto piwa na Stadionie Energa Gdańsk jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzegane jest również na arenie ogólnopolskiej. Biesiadę uświetnią koncerty, które od godziny 17:00 będą głośno rozbrzmiewały ze sceny muzycznej ustawionej przed Stadionem Energa Gdańsk.

Gwiazdą wieczoru podczas tegorocznej edycji będzie zespół Brathanki.

Swoje produkty prezentowali będą lokalni producenci żywności – mięs, serów, przetworów i miodów. Dobre piwo zagwarantuje Browar Amber. Podczas biesiady wielbiciele złotego trunku będą mogli skosztować najlepszych gatunków piw, w wersji niepasteryzowanej, prosto z browaru. Bardziej zainteresowani tematyką będą mogli podszkolić swój warsztat podczas pokazów warzenia piwa. To będzie również doskonała okazja, by zadać ekspertom pytania i poprosić o wskazówki.

 

WSTĘP NA IMPREZĘ JEST BEZPŁATNY

 Kliknij i sprawdź program imprezy

Gatunki piw dostępne na AMBER FEST:

 

Pszeniczniak to naturalnie mętne piwo w stylu hefeweizen. Idealnie pasuje na lato. Klasyczne bananowo – waniliowe nuty harmonijnie przenikają się tu z delikatną, chmielową goryczką. Wielokrotnie nagradzane w swojej kategorii.

Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Ekstrakt         12,1%

Zawartość alkoholu  5,2%

 

APA, odświeżająco goryczkowe, o aromacie cytrusów i owoców tropikalnych, z charakterystycznymi nutami żywicznymi, to świetny wybór na piwo sesyjne. Jego wyrazisty aromat to zasługa amerykańskich chmieli: chinook, cascade, citra oraz simcoe.

Alkohol: 5,2 %

Ekstrakt: 12,1 %

IBU: 35-40

Czarny Bez to unikatowe połączenie klasycznego lagera z subtelnym aromatem kwiatów czarnego bzu. Wyjątkowe piwo z naszego browaru, przygotowane przy użyciu naturalnego syropu, według receptury jednego z najbardziej uznanych w Polsce specjalistów w sztuce komponowania nalewek domowych, naturalnych syropów i soków, Hieronima Błażejaka.

Ekstrakt         12,8%

Zawartość alkoholu  5,5%

AIPA z naszej limitowanej serii Po Godzinach to piwo, w którym dominują nuty cytrusowe i żywiczne. Ma wyjątkowy smak, ze zdecydowaną chmielową goryczką. Do chmielenia użyliśmy chmieli Citra i Chinook oraz nowozelandzkiego Pacific Jade. Polecamy na lato!

Wartość IBU: 65-75 IBU

Ekstrakt: 15,1%

Alkohol: 5,8

Złote Lwy to hołd dla gdańskiej tradycji piwowarskiej. Tak smakuje prawdziwy lager. Charakteryzuje się wspaniałym bukietem piwnych aromatów, pełnym smakiem o wyraźnych nutach goryczkowo – słodowych, złotą barwą oraz długo utrzymującą się pianą.

Składniki: słody jęczmienne jasne, chmiel aromatyczny i goryczkowy, woda.

Ekstrakt 12,2%

Zawartość alkoholu  5,6%

Piwo Żywe to legenda naszego browaru i jedno z najbardziej utytułowanych piw w Polsce. Doskonały lager o wyrazistym, świeżym smaku i głębokim, słodowo-chmielowym aromacie. Na Amber Fest dostępne także w niepasteryzowanej wersji.

Składniki: woda, słód jęczmienny jasny, chmiel goryczkowy i aromatyczny, żywe komórki drożdży.

Ekstrakt         14,5%

Zawartość alkoholu  6,2%

Koźlak wyróżnia się swoją rubinową barwą i esencjonalnym karmelowo-chmielowym smakiem. Długo leżakowany, mocny, tradycyjny. Dla fanów głębokich, wyrazistych smaków.

Składniki: woda, jasne i ciemne słody jęczmienne, chmiel.

Ekstrakt         15,1%

Zawartość alkoholu  6,5%

Grand to wyborny porter bałtycki. To piwo o głębokim i pełnym smaku. Łączy smak palonego ziarna z nutami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi i niuansami suszonych owoców. Wyróżnia się niezwykle gęstą, kremową pianą o doskonałej strukturze. Idealny do deserów, a zwłaszcza do gorzkiej czekolady.

Składniki: woda, słody jasne i ciemne, chmiel aromatyczny i goryczkowy.

Ekstrakt         18,1%

Zawartość alkoholu  8%

 

Nagrody

Biuro prasowe